реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОЛОГІЯ
Відновлення судноплавства чи забудова Десни?
08-Груд-11 1666 0.0 0
До Євро 2012 Міністерство інфраструктури пропонує відновити пасажирське судноплавство по Десні до Чернігова. Однак екологи переконані, що ця ініціатива покликана стати початком масштабної забудови берегів Десни.
«Майже вся заплава Десни між Києвом і Черніговом роздана під забудову або розпайована. Зрозуміло, що звивиста Десна не становитиме конкуренції автотранспорту. Та і кому треба витрачати час на додаткове «євросполучення» Київ – Чернігів?» — розповів заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. Він переконаний, що русло Десни розчищатимуть з метою легалізації гідронамиву.

«Аналогічним чином побудували всі котеджні містечка в Конча-Заспі під Києвом: усі роботи були оформлені як розчистка русла, а вичерпаний з нього пісок як побічний продукт складували на березі. А вже поверх такого «побічного продукту» починають будівництво котеджів, — розповів еколог. — Заплава Десни на північ від Києва — така ж, як і заплава Дніпра на півдні від міста, де тепер височіють паркани Кончі-Заспи».

Природоохоронні організації звернулися до генпрокурора Віктора Пшонки з проханням розслідувати справжні причини планів розчистки русла Десни та не допустити створення нової «Кончі-Заспи».
Петро АНТОНЕНКО


Цей та інші матеріали читайте в сьогоднішньому номері "Сіверщина"


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Конча-заспа, забудова, Десна


Читайте такожКоментарі (0)
avatar