реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

В палаці Розумовського проходять весільні церемонії

15 травня в приміщенні Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка відкрився Міжрегіональний Музейний форум «Музеї у ХХІ столітті. Виклики часу. Шляхи модернізації».
Вітаючи учасників форуму, заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко зазначив, що Україна має безцінну культурну спадщину, що становить невід’ємну частину пам’яті та історії українського народу. Зберегти надбання минулого, усі витвори нашого історичного буття, аби передати їх майбутнім поколінням – це висока і благородна місія, яка покладається сьогодні на музеї та заповідники.

Віктор Тканко наголосив, що обласна державна адміністрація приділяє значну увагу підтримці та розвитку музейної галузі. Зокрема, проблеми та перспективи діяльності музейних закладів двічі виносилися на розгляд Громадської гуманітарної ради, створеної при голові облдержадміністрації.

Протягом п’яти останніх років одним з пріоритетних напрямків роботи облдержадміністрації було музейне будівництво, збереження і розвиток музейної мережі. Прикладом масштабних інвестиційних проектів в області є розбудова об’єктів Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут», музейно-меморіального комплексу партизанської слави «Лісоград», історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч».

Спільно з Міністерством культури України вирішується питання щодо створення філії архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», заповідника «Садиба Лизогубів» у селищі Седнів Чернігівського району.

На виконання Указу Президента України «Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії» у 2013 році планується урочисто відкрити музейно-меморіальний комплекс пам'яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами.

„Прагнення зберігати і примножувати власну культурно-духовну спадщину свідчить про високий рівень будь-якої нації, тому наше завдання на сучасному етапі – відтворити музейний простір, через який всі здобутки поколінь стануть доступними кожному громадянину нашої держави”, - підкреслив заступник голови облдержадміністрації.

Начальник головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації Сергій Мойсієнко ознайомив присутніх з концепцією Програми розвитку музейної справи в Чернігівській області на 2013–2017 роки, якою, зокрема, передбачається покращення матеріально-технічної бази, створення належних умов для зберігання предметів державної частини Музейного фонду України, удосконалення системи обліку музейних предметів тощо. Він також презентував обласну акцію «Відреставруй експонат».

Про механізми співпраці шкіл і музеїв йшлося у виступі начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Анатолія Заліського. За його словами, в закладах освіти області діє 114 музеїв різних профілів. Найбільше серед них - історико-краєзнавчих та військово-історичних музеїв. 25-м – присвоєно почесне звання „Зразковий музей”. Також створено 136 музейних кімнат. Завдяки музейній роботі значно зростає зацікавленість школярів історичним минулим Чернігівщини

За словами Сергія Лаєвського, директора Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського, еволюція головних музейних засад від музею-сховища до музею – володаря інформації, музею – території спілкування, від пасивного споглядання до безпосередньої участі відбувається завдяки музейним співробітникам. І сьогодні важливо, щоб вони були готові до таких перемін, звісно якщо не бажають, щоб їхній музей залишився на узбіччі.

В запасі у Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського є чимало цікавих напрацювань. Це і мандруючий музейний лекторій “Дорогами рідного краю” “від музею – до музею”, і есе “Мовою речей”, присвячені окремим подіям та речам-символам свого часу, і створенні у співпраці з обласною державною телерадіокомпанією та міським телебаченням сюжети циклів “З історії одного експоната” і “Невідомий Чернігів” тощо.

Про нові форми популяризації музейної діяльності торкнулась у своїй доповіді Наталія Реброва, генеральний директор Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». Насамперед великою зацікавленістю серед молоді є проведення фотосесій та церемонії одружень у Палаці Розумовського та на Цитаделі Батуринської фортеці.

Перший міжрегіональний музейний форум – це перший крок на шляху створення єдиного, побудованого на спільних інтересах збереження та популяризації національної культурної спадщини музейного простору Чернігівщини.

За повідомленням сайт обласного управління культури і туризму



Теги:Чернігівська ОДА, Батурин, музейний форум


Читайте також



Коментарі (1)
avatar
1
У Качанівці це також добра традиція, до того ж протягом усього року.
avatar