Головна › Новини › ЕКОНОМІКА
Уряд вирішив об’єднати платіжки за газ, щоб не “дратувати людей”
04-Лют-20 536 2.0 0
Попри те, що споживачі комунальних послуг у січні отримали дві платіжки за газ, у підсумку це не вплинуло на його ціну.

Про це в ефірі “Свободи слова” на ICTV повідомив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

“Ціна не виросла. І сума цих двох платіжок має становити ціну, яка сформувалася за січень. Річ у тому, що у нас відбувається розвиток. Щоб споживач міг обирати постачальника, щоб він розумів структуру тарифу і з чого він складається, було ухвалено рішення на рівні незалежного регулятора про формування двох платіжок. Одна платіжка безпосередньо за транспортування газу та розподіл, а друга – це ціна товару”, – пояснив міністр.

Він додав, що тариф на транспортування визначає держава.

“Труба – це монополія. Іншої такої труби немає. Регульований тариф сплатили, а газ знайшли дешевше. Відповідно в українців може бути нижча ціна на товар. Тому з’явилася друга платіжка”, – зазначив Оржель.

“Зараз напрацьовується..“. Регулятор у нас незалежний, він повинен забезпечити баланс інтересів споживачів і галузі, але зараз опрацьовується, щоб не було окремих платіжок.

Щоб це (плата за транспортування газу — ред.) була окрема стаття. Щоб це було окрема величина, яку треба сплатити, але не дві платіжки, щоб не дратувати українців”, – сказав міністр."Думка"

Від редакції "Сіверщини".
Тобто плата за транспортування газу, прокладеного по газогонах, зроблених за гроші самих споживачів, все одно буде - просто її заховають у єдину платіжку.Теги:команда ЗЕ, транспортування газу, уряд Гончарука, платіжки за газ


Читайте такожКоментарі (0)
avatar