реклама партнерів:
Головна › Новини › Гарячий коментар

Українського журналіста не пустили в Росію

Микола Хрієнко, заслужений журналіст України, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, їхав до Москви із благородною метою — для підготовки матеріалу з траурного мітингу на чорнобильському меморіалі на Митинському кладовищі. Там поховані 27 ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Шестеро з них, випускники Черкаського пожежно-технічного училища, отримавши надвисоку дозу опромінення, померли відразу — Володимир Правик, Віктор Кібенок, Микола Ващук, Василь Ігнатенко, Володимир Тишура, Микола Титенок. Найстаршому з них було лише 26 років.

«24 квітня я відбув до Москви поїздом №142 «Київ — Москва», — розповідає журналіст. — О 21.00 за київським часом на російській залізничній станції Суземка після прикордонного контролю троє людей у формі, які представилися представниками прикордонної служби, повідомили, що я мушу зійти з поїзда і пройти з ними. На мою вимогу дати пояснення таким діям російські прикордонники відповіли, що мені заборонено в’їзд на територію Російської Федерації, мої паспортні дані внесено до списку нев’їзних. Цей список — цілий «талмуд» завтовшки в три пальці. Після проведення протокольного допиту, під час якого прикордонники з’ясовували мету поїздки, деталі моїх попередніх візитів до Росії, мене депортували в Україну поїздом №89 «Москва — Жмеринка». 25 квітня о 1.20 я повернувся до Києва».

«Я обурений, — говорить Ігор Лубченко, голова Національної спілки журналістів України. — Для того, аби не пускати Миколу Хрієнка до Росії, не було жодних підстав. Він — журналіст. А це перешкоджання його професійній діяльності».

Раніше Микола Хрієнко двічі проводив фотозйомку та готував матеріал із жалобних заходів на Митинському кладовищі в Москві — у 1996 та 2007 роках. Він особисто знайомий з багатьма батьками похованих у Москві ліквідаторів. «Найвищі російські посадовці в Україні повсюдно впроваджують «рускій мір», а мене не пустили до українських могил», — прокоментував «Дню» ситуацію Микола Хрієнко.

Нагадаємо, Микола Хрієнко автор і виконавець масштабного проекту «Українці за Уралом», який тривав з 2004 по 2010 рік. Проект мав на меті дослідити життя українців за походженням на безкраїх просторах Росії й широко висвітлювався в українській та російській пресі. Газета «День» опублікувала близько десяти матеріалів по результатах проекту. Миколу Хрієнка визнано Людиною року-2010 за версією «Дня».

«День» звернувся до МЗС України, де доволі швидко відреагували на ситуацію. Директор Департаменту інформаційної політики українського зовнішньополітичного відомства Олег Волошин так прокоментував ситуацію із забороною на в’їзд до РФ українського журналіста: «Міністерство закордонних справ уважно поставилось до цього випадку. З цього приводу до МЗС був запрошений високопоставлений представник Посольства Російської Федерації в Україні, якому була вручена нота, якою українське зовнішньополітичне відомство просить надати роз’яснення інциденту із заслуженим журналістом України Миколою Хрієнком. При цьому українське зовнішньополітичне відомство виходить з того, що свобода пересування громадян України та Росії через українсько-російський кордон, у тому числі журналістів, є невід’ємною і важливою складовою українсько-російських партнерських відносин».

«Це абсолютна дикість», — говорить заступник головного редактора російської газети «Время новостей» Семен Новопрудський. Він нагадує, що нещодавно в Росії вже був скандал, пов’язаний із тим, що до країни не пускали кореспондента однієї з провідних британських газет. «Журналісту пояснили, що в нього не продовжена акредитація. Це при тому, що він якраз їхав її продовжувати. Інцидент був вичерпаний протягом двох тижнів. Загалом практика не пускати журналістів характерна для тих країн, які нині охоплені масовими заворушеннями. Тема фоторепортажу, яку мав підготувати журналіст, зовсім не є якоюсь кримінальною в політичному сенсі для російської влади. Сподіваюсь, що таке більше не повториться, інакше це буде дискредитувати ту країну, яка забороняє в’їзд журналісту».

За інформацією газети "День"
Теги:сталінізм, українці у Росії, Україна - Росія, чорнобильці, МЗС


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
0 Spam
1
Цікаво, чи є в тому "талмуді" прізвище нашого журналіста- мандрівника Олександра Волощука, який не тільки об'їхав\обійшов українські громади РФ, але й посмів три книжки про це видати -- "Автостопом на край світу", "Назустріч сонцю" та "Північна Одіссея"? Я радий, що саме "Сіверщина" видала Олександру першу книжку.
avatar