реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ
Українці відкрили церкву французької королеви
17-Лис-13 983 5.0 1
Донька київського князя Ярослава Мудрого, якого звали сватом Європи, стала королевою Франції. Дівчина вільно спілкувалася кількома європейськими мовами та зналася на політиці. На державних документах протягом кількох десятиліть поряд з хрестиками неграмотних клерків стояв чіткий підпис "Анна Ярославна, королева Франції". Власне, на її Євангелії, привезеній з Києва, присягали після неї французькі королі. Було це давно і храм її у Санлісі занепав.

З ініціативи єпископа греко-католиків Франції Бориса Ґудзяка українці з України та Європи скинулися і за 200 тисяч євро викупили церкву королеви Анни у Санлісі, де вона жила.
За попередніми підрахунками на ремонт та облаштування потрібно 1,5 мільйона доларів США, адже церква вже майже століття не діяла як храм, а була в приватній власності.

Протягом тисячі років французи зберегли пам’ять про українську княжну та свою королеву: на її честь у Санлісі протягом багатьох століть влаштовували щорічний обід для вдів. Її особистість досліджували історики, спочатку у Франції, а згодом і в Україні. Про неї написано кілька історичних досліджень, романів і знято кінофільм. Нащадки французьких королів вважають себе родичами Анни Ярославни. При вході в Абатство стоїть перший пам’ятник Анні Ярославні встановленій вже після французької революції. Новий пам’ятник Анні Київській було відкрито у 2005 році президентом України Віктором Ющенком. У 2005 Санліс та Печерський Район Києва розпочали співпрацю як міста побратими. У 2010 її іменем названо школу в Санлісі.

16 листопада у церкві української князівни відслужено перше богослужіння українською мовою. Королева Анна нарешті почула рідну мову -- адже у Києві і за її часів, і тепер говорять однаково.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:українська діаспора, королева Анна, УГКЦ, Україна- Франція


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
1
Невже в Києві до сих пір розмовляють мовою "Слова" та "Повісті минулих літ"?
Буваючи в столиці, я постійно  чую російську та суржик, а мови Нестора, чи уніатсько-галицької говірки, як і справжньої української, ні разу не чув.
avatar