реклама партнерів:
Головна › Новини › МЕДИЦИНА

Тривожні сигнали тіла

Сигнали організму, які не можна ігнорувати: коли болить у грудях, животі або виникла раптова кровотеча, є всі підстави звернутися за терміновою медичною допомогою. Але є ряд менш очевидних симптомів, коли краще не гаяти час і звернутися до лікаря. Деякі з них можуть вас здивувати. Але варто знати, що вони означають, і вчасно отримати медичну допомогу.

Не ігноруйте ці 10 симптомів, знайте – це ваш організм повідомляє про свої проблеми.

1. Необгрунтована втрата ваги

Якщо ви помічаєте, що втрачаєте вагу без зусиль зі свого боку, зверніться до лікаря. Ненавмисною надмірною втратою ваги вважається втрата більш ніж:
• 5 відсотків ваги протягом одного місяця
• 10 відсотків ваги протягом 6-12 місяців
Необгрунтована втрата ваги може бути викликана деякими хворобами. Серед них надмірна активність щитовидної залози (гіпотиреоз), депресія, хвороба печінки, ракові або неракові пухлини, які заважають вашому організму засвоювати корисні речовини (синдром мальабсорбції).

2. Постійна підвищена температура

Якщо у вас нормальний імунітет, і ви не проходите лікування, наприклад, хіміотерапію, постійне невелике підвищення температури, якщо воно триває тиждень і більш, є приводом звернутись до лікаря. Якщо у вас постійно “морозить”або просто тримається висока температура – зверніться до лікаря якнайшвидше.
Постійна температура може свідчити про приховані інфекції – від інфекції сечових шляхів до туберкульозу. У інших випадках температуру викликає таке злоякісне захворювання, як лімфома. Температуру також можуть викликати деякі медикаменти.
Температура – це загальний стан для таких виліковних інфекцій, як, наприклад, інфекція сечових шляхів. Але якщо невелике підвищення температури зберігається більше двох тижнів, проконсультуйтеся у лікаря. Тривалу і постійну температуру можуть викликати деякі форми раку, а також її викликають туберкульоз та інші захворювання.

3. Задишка

Задишка – виключаючи закладений ніс або задишку від фізичних вправ – може сигналізувати про приховані проблеми зі здоров’ям. Якщо ви відчуваєте, що не можете вдихнути, вам бракує повітря або у вас дихання зі свистом, негайно зверніться до лікаря. Причинами задишки можуть бути хронічна обструктивна хвороба легенів, хронічний бронхіт, астма, проблеми з серцем, тривожний стан, панічні атаки, пневмонія, тромб у легенях (легенева емболія), легеневий фіброз і легенева гіпертензія.

4. Раптові зміни у функціонуванні кишківника

Зверніться до лікаря, якщо з вашим організмом відбувається наступне:
• сильний пронос більш двох днів
• не дуже сильний пронос більше тижня
• закреп більше двох тижнів
• нез’ясовна необхідність випорожнитись
• кривавий пронос
• чорний або смолянистий кольори випорожнень
Зміни у функціонуванні кишківника можуть свідчити про інфекції, такі як сальмонелла, або вірусна інфекцію чи паразити. Серед інших можливих причин можуть бути запальні захворювання кишківника і рак товстої кишки.

5. Зміни в психіці

Варто пройти медичне обстеження якщо у вас трапляються:
• раптове або поступове сплутування мислення
• дезорієнтація
• раптові напади агресивної поведінки
• галюцинації
Зміни в поведінці і мисленні можуть викликати інфекції, удари голови, інсульт, низький рівень цукру в крові. Можуть бути винні ліки, особливо ті, які ви почали приймати зовсім недавно.

6. Слабкий або сильний головний біль (особливо після 50 років)

Зверніться до лікаря, якщо у вас трапляється:

• раптовий різкий головний біль
• головний біль, що супроводжується жаром, онімінням потилиці, висипом, серцевим нападом, зміною зору, слабкістю, онімінням, утрудненнями мовлення або болями при жуванні
• головний біль, пов’язаний з ударом голови
Ці симптоми можуть бути викликані інсультом, запаленням кровоносних судин, менінгітом, пухлиною мозку, аневризмою або мозковою кровотечею після травми голови.

7. Короткострокова втрата зору, здатності говорити або контролювати рухи тіла – такі симптоми можливого інсульту або скороминущих ішемічних атак. Зверніться негайно за медичною допомогою, якщо ви відчуваєте щось подібне:

• раптова слабкість або оніміння обличчя, руки або ноги на одній стороні тіла
• раптова розмитість або втрата зору
• втрата здатності говорити або труднощі з розумінням мови
• раптовий різкий головний біль
• раптове запаморочення, що супроводжується нестійкістю ходи і падінням.

8. Спалахи світла

Раптові спалахи світла в очах можуть свідчити про початок відшаровування сітківки. Негайна медична допомога допоможе зберегти зір в пошкодженому оці.
9. Відчуття ситості після того, як ви з’їли дуже мало
Відчуття ситості, що наступає швидше, ніж зазвичай, нудота і блювота, які продовжуються більше тижня, є попереджувальними сигналами організму, при виникненні яких слід перевірятися у лікаря. Цьому може бути багато причин, включаючи рак підшлункової залози, рак шлунка і рак яєчників.

10. Гарячі, червоні або опухлі суглоби

Ці тривожні ознаки зустрічаються при інфекції суглобів. У цих випадках потрібна невідкладна допомога, щоб врятувати суглоби, не дозволивши бактеріям поширитися. Іншими причинами появи нездужання можуть бути подагра або певні види артриту, наприклад, ревматоїдний артрит.

Джерело: Час і Події

За матеріалами beautyinfo.com.ua




Теги:головний біль, суглоби, втрата ваги, Свідомість, оніміння


Читайте також



Коментарі (0)
avatar