реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Токарне ремесло – справжнє мистецтво і порятунок від безробіття

Токар – одна з найвідоміших і найпопулярніших професій. У промисловості та сільському господарстві, в медицині та наукових лабораторіях, у космосі й під водою – всюди служать деталі, зроблені умілими руками робітника-токаря.

Токар - чарівник, який здатний зі шматка металу зробити деталь найхимернішої форми. Залежно від операцій токар працює на різних верстатах і обточує за допомогою різців на заготовці, що обертається, циліндричні, конічні і фасонні поверхні, розсвердлює й розточує отвори, щоб надати деталі потрібну форму.

За цією професією можуть працювати як жінки, так і чоловіки різного віку. Потреба в таких фахівцях постійна. Праця токаря використовується практично в усіх галузях промисловості, в механічних, інструментальних і ремонтно-механічних цехах підприємств машинобудування, суднобудування, авіабудування, приладобудування; в ремонтних цехах сільського господарства, транспорту, зв’язку, будівництва.
Протягом січня-червня 2020 року в базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалося 34 вакансії токаря із заробітною платою від 5 до 12 тис. грн. За цей час службою зайнятості укомплектовано 21 така вакансія.

Безкоштовне професійне навчання на токаря організовує служба зайнятості, але лише для безробітних. За її направленням освоїти цю професію можна в ДПТНЗ «Чернігівське вище професійне училище» та в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, що розташовані в Одесі, Рівному та Харкові. Термін навчання 3,5 місяці.

Всі витрати, пов'язані з організацією професійного навчання безробітних, здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Крім того, у період професійного навчання служба зайнятості продовжує виплачувати безробітним допомогу по безробіттю, що була їм попередньо призначена, при потребі компенсує витрати на проїзд, забезпечує проживання в гуртожитку.

Набуті професійні знання токар може реалізувати в інших професіях: фрезерувальника, шліфувальника, слюсаря тощо. Володіючи навичками комп’ютерного програмування, токар може стати оператором або наладчиком верстатів з числовим програмним керуванням.

Отже, не чекайте! Обирайте професію та навчайтеся з нами! Телефонуйте (0462)77-90-31 – відділ організації профнавчання Чернігівського обласного центру зайнятості або ж звертайтеся до найближчого центру (філії) зайнятості.

Валентина Федусь



Теги:праця, робота, Центр зайнятості, токар


Читайте також






Коментарі (0)
avatar