реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Свіча, що відновлює пам'ять...

Гідне вшанування пам’яті жертв голодоморів – на постійному контролі у керівництва облдержадміністрації

На цьому наголосив в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика під час засідання робочої групи із підготовки та проведення в області заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів та у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932—1933 років в Україні.

За його словами, Президент України Віктор Янукович приділяє належну увагу рівню вшанування пам’яті жертв голодоморів та встановленню історичної правди. У зв’язку з цим, підписано Указ Президента України від 19 серпня 2013 року № 430/2013 «Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932—1933 років в Україні».

«Як наголошує Глава держави, цей злочин назавжди змінив хід історії українського народу. Він став одним із найважчих випробувань, що випали на нашу долю. Завдяки вірі у свої сили, любові до України, споконвічному прагненню до свободи та незалежності — ми вистояли, тому наш обов’язок — завжди нести в серцях пам’ять про ті страшні події і зробити все для того, щоб не допустити подібної трагедії у майбутньому», – закликав Юрій Музика.

Про підготовку обласного Плану заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів та у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932—1933 років в Україні доповіли керівники та заступники керівників структурних підрозділів облдержадміністрації.

Серед головних подій обласного рівня – жалобний захід біля П’ятницької церкви у м. Чернігові (23 листопада, початок о 15:30), акція «Засвіти свічку пам’яті!» (23 листопада, початок о 16:00). Доєднається і Ніжин -- заходи пройдуть біля пам'ятного знаку жертвам політичних репресій та голодоморів.

В ході обговорення плану заходів голова обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка Василь Чепурний запропонував встановити пам'ятний знак жертвам Голодомору у Бахмачі, розповівши де є для цього всі умови.

Генеральний директор обласної телерадіомовної компанії "Сівер-центр" Аркадій Білібаєв, що вперше був присутній на такому публічному заході, сказав, що в день вшанування пам'яті жертв Голодомору обласні радіо та телебачення вестимуть спеціальні передачі і в ефірі не буде розважальних.Теги:Просвіта, Чернігівська ОДА, Голодомор


Читайте такожКоментарі (0)
avatar