Головна › Новини › ПОГЛЯД
Стрєлков- Гіркінд переконаний, що Україна переможе за хорватським сценарієм
21-Лис-14 754 0.0 0
Колишній «міністр оборони» так званої «ДНР» Ігор Гіркін (Стрєлков) боїться, що на сході України війна буде завершена за хорватським сценарієм. Так на початку 90-х років Хорватія була змушена відступити, дозволити створити незаконну “Сербську республіку”, через кілька років зміцнити свою армію і знищити бойовиків за 48 годин, повернувши свої території, повідомляють Патріоти України.

«Це моя п’ята війна. Хочу підкреслити її схожість – сценарну схожість – з боснійською війною. Початок боснійської війни дуже схоже на те, що відбувається в «Новоросії». І не дай Бог, щоб вона так само закінчилася. Тому що коли ЮНА (Югославська народна армія – залишки армії Слободана Мілошевича, які брали участь в балканських конфліктах, . у хорватській війні підтримувала сепаратистів-сербів) вийшла, серби не змогли організуватися. потім йшла дуже тривала, виснажлива війна. А потім вона швидко закінчилася – хорвати розгромили всіх по черзі», – йдеться в заяві Стреєлкова.

Варто зазначити, що події, про які говорить російський терорист, в історії Хорватії отримали назву «Війна за незалежність» 1991-1995 за цілісність хорватської держави проти агресії сербських екстремістів, союзної Югославської народної армії, Сербії та Чорногорії. Війна завершилася отриманням державної незалежності на всій хорватської території.

Серби, які жили в адміністративних межах Хорватії, в грудні 1990 року проголосили створення “Сербської автономної області Країна”, а потім провели незаконний референдум про вихід з Хорватії і приєднання до Республіки Сербської.

Збройні конфлікти почалися в квітні 1991 року, а з переходом ЮНА на сторону сербських заколотників з серпня 1991 переросли в пряму агресію з боку Сербії.

Хорватія змушена була відступити після поразки в битві за Вуковар. Починаючи з січня 1992 до травня 1995 вдалося зупинити агресію з подальшим розміщенням миротворців ООН вздовж лінії припинення вогню. До середини січня 1992 року військові дії в Хорватії припинилися. Відповідно до статей перемир’я, під контролем сербів залишилася 1/3 території Хорватії. Під егідою ООН була створена смуга шириною в три кілометри, куди вводилися миротворчі сили. Близько півмільйона хорватських біженців покинули територію “Сербської Країни” і переселилися до Хорватії.

Для Хорватії це був етап дипломатичних зусиль, переговорів і терплячого підвищення ефективності збройних сил при здійсненні операцій на тактичному рівні, в ході яких були звільнені невеликі частини території. Тим часом на території Сербської Країни відбулися незаконні вибори і був обраний «парламент».

У 1995 році Хорватія розпочала воєнні дії для відновлення хорватського суверенітету в зайнятих сербами територіях. У цей же день була розгорнута великомасштабна наступальна операція “Буря”, під час якої було встановлено контроль над більшою частиною території Сербської Країни. Хорватська армія і поліція за 48 годин відвоювала відірвані хорватські території. “Буря” поряд з операцією “Блискавка” стала ключовою військовою акцією і поклала кінець вітчизняній війні в Хорватії.Патріоти УкраїниТеги:Стрєлков, окупація Криму, Хорватія, АТО, російські терористи, російсько - українська війна


Читайте такожКоментарі (0)
avatar