реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Срібний посуд поїхав у Київ разом із орденом Фінського Лева

Чернігівські митники передали музеям історико-культурні цінності, серед яких і срібний посуд позаминулого століття

Цього тижня чернігівські митники передали до музеїв та релігійних закладів предмети старовини, що були вилучені у порушників митного законодавства на пунктах пропуску Чернігівської області. Це відбулося згідно з рішенням Експертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей, повернених відповідно до закону в дохід держави.

Іконі Богородиці Казанської (поч. ХХ ст.) віднині поклонятимуться прихожани храму Святого Апостола Іоанна Богослова Української православної церкви Чернігівської Єпархії у селі Авдіївка. Фонди Чернігівського Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» поповнилися 11-ма монетами різних країн, викарбуваних у період з 1840 до 1960 років. Чернігівський обласний музей ім. Григорія Галагана отримав два альбоми всесвітньо відомого художника Леона Бакса, видані у Нью-Йорку та Берліні - «Bakst», Brentano`s. New-York, 1927 р. та «Leon Bakst», Verlag Ernst Wasmuth A.-G. Berlin, 1928 р.

Ірина Ральченко, директор музею ім. Григорія Галагана, зазначила, що відтепер мають унікальні видання. В їхньому музеї до цього часу не було творів представників модерна. Крім того, альбоми вирізняються високим друком і поліграфією. Кожна репродукція оформлена на окремій сторінці, що дозволяє експонувати ці ілюстрації.
До речі, нещодавно виповнилося 90 років з дня смерті Леона Бакса і в працівників музею виникла ідея у грудні провести захід, щоб вшанувати художника. Чернігівські митники будуть почесними гостями.

Цінні експонати відправлені і до національних музеїв. Приміром, набір предметів срібного посуду позаминулого століття (1852-94 рр.) отримав Музей історичних коштовностей України. До набору увійшли чайник (вага 735 гр.), кавник (717 гр.), цукорниця (511 гр.) та сметанник (355 гр.). Старший науковий співробітник відділу фондів Наталія Малюк, оглянувши отриманий коштовний посуд, сказала, що виготовили його у відомій фірмі «Сазиков» у 1852 році зі срібла 875 проби. Фірма відома тим, що з 1846 року була придворним постачальником. Отже, ймовірно, що цим посудом користувалися при царському дворі. Разом з набором переданий і ківшик зі срібла з позолотою, що виготовлений у 1894 році у майстерні золотих і срібних виробів Кемпера М.Ф. (м. Санкт–Петербург). До цього ж музею відправились і нагрудні знаки «Білий хрест Кайтселійта», Естонія 1929 рік та «Заслуг Ордена Фінського Лева» Фінляндія 1942 рік.

А відвідувачі Музею історії міста Києва невдовзі зможуть ознайомитися з міні-колекцією старовинних небезпечних бритв відомих фірм початку ХХ століття Великобританії, Франції та Німеччини. До Київського музею О.С.Пушкіна відправили настільну пам`ятну медаль на честь О.С. Пушкіна, СРСР, 1970-ті роки.

Усі передані предмети затримані співробітниками Чернігівської митниці спільно з прикордонниками при спробах незаконного вивезення за межі України. За висновками експертів вартість переданих предметів перевищує 300 тисяч гривень. Духовну цінність раритетів віднині визначатимуть відвідувачі музеїв.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області



Теги:музей коштовностей, Контрабанда, Чернігівська митниця, Леон Бакс


Читайте також






Коментарі (0)
avatar