реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

Спілка письменників про Шевченківську премію

Днями Президент України підписав указ про присудження Шевченківської премії 2023 року і затвердив склад Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Оприлюднення цих документів викликало чималий резонанс у масмедіях і соцмережах.

Як уже повідомлялося, ще 16 травня Секретаріат Національної спілки письменників України закликав представників влади, які опікуються сферою культури, до конструктивного вирішення питання Шевченківської премії та її подальшої модернізації.

Відповідне звернення було надруковане на сайті НСПУ: Секретаріат Національної спілки письменників України закликає владу до конструктивного вирішення питання Шевченківської премії та її модернізації

Проте, як можна зробити висновки, судячи з оприлюдненого складу Шевченківського комітету, пропозиція Секретаріату НСПУ була практично проігнорована.

Беручи до уваги авторитет Шевченківської премії і суспільний резонанс, Секретаріат НСПУ звертається до Президента України з пропозицією модернізації цієї найвагомішої мистецької відзнаки і її подальшого розвитку. Для цього пропонується вжити відповідних заходів, зокрема залучити до обговорення кандидатів до складу Комітету Премії національні творчі спілки та авторитетних діячів української культури. Ситуація, що склалася тепер, коли до складу Комітету не потрапив жоден шевченківський лауреат, має сумний вигляд і абсурдний характер. Знову обійдені увагою знакові постаті сучасної української культури, голос яких має значну вагу не лише в Україні, а й далеко за її межами.

Нині наша країна живе у важких і трагічних умовах війни, проте українська культура як національний оберіг була й залишається пріоритетною для України і важливою для Європи, частиною якої ми є, бо саме культура налагоджує ті духовні містки, які і єднають народи.

Мусимо пам’ятати, що несемо відповідальність за підтримку, збереження і розвиток нашої культури перед прийдешніми поколіннями. Вшанування вагомих мистецьких доробків присудженням Шевченківської премії має стати бездоганним взірцем і бути максимально прозорим, а не слугувати втіленням амбіційного бажання окремих владних чиновників.

Питання найвищої мистецької відзнаки – Шевченківської премії – є стратегічно важливим і до його вирішення потрібно поставитися максимально конструктивно.

Секретаріат НСПУТеги:Шевченківська премія, Євген Нищук, НСПУ, команда ЗЕ, макаров


Читайте такожКоментарі (0)
avatar