реклама партнерів:
Головна › Новини › Місто

Сороновича - у реєстр Герострата!

Чернігівці пропонують забудовників території біля Єлецького монастиря включити до Реєстру Герострата

Кілька років тому, 20 травня 2010 року, Колегія Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури прийняла Постанову «Про створення реєстру архітектурних та містобудівельних проектів, що руйнують історичне середовище, – «Реєстр Герострата». Зокрема, передбачалося створити електронний реєстр архітектурних та містобудівельних проектів, що руйнують історичне середовище, під умовною назвою «Реєстр Герострата» з висвітлення інформації про замовників, авторів проекту, посадових осіб органів охорони культурної спадщини, місцевих органів влади, громадських організацій, що погодили проект.

Шанувальники старовини міста Чернігова пропонують включити до «Реєстру Герострата» директора КП «Чернігівбудінвест» Віталія Собіченка та керівника будівельної фірми «Геліодор» Лева Сороновича. Адже, ці керівники будівельних компаній руйнують історичне та архітектурне середовище Чернігова біля Єлецького монастиря, унікального архітектурного комплексу споруд національного значення, ХІІ–ХVІІІ ст.

В охоронній зоні міста (за адресою вул. Князя, Чорного, 4-а) вони споруджують два багатоповерхові будинки із порушенням чинного пам’яткоохоронного законодавства та державних будівельних норм. Зокрема, проект будівництва не погоджений із органом охорони культурної спадщини та Національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній». Не розроблено історико-містобудівне обґрунтування. Не завершені археологічні дослідження на згаданій ділянці. Перелік порушень можна продовжити, але місцева влада вперто їх не бачить…

Довідка: Герострат – мешканець Ефеса, що спалив храм Артеміди у своєму рідному місті в 356 році до н. е. для того, щоб, як він зізнався під час катування, його ім’я пам’ятали нащадки.
Аби відвадити інших від пошуків такої слави ефеська влада не лише стратила Геростата, а й заборонила згадувати його ім’я під страхом смертної кари. Однак Геростат досяг бажаного, після чого з’явився вираз «Геростратова слава».

Сергій ЧЕРНЯКОВ, Громадська ініціатива «Збережи старий Чернігів».






Теги:Герострат, Олександр Соколов, Чернігівська міська рада, Соронович, збережи старий Чернігів


Читайте також






Коментарі (1)
avatar
1
Якщо про Сороновича, то корупція у тому, що він свою жінку влаштував до управління освіти, щоб всі освітянські будівництва йшли під його контролем. Вона шукає для нього замовлення, а він їх виконує. Корупція.
avatar