реклама партнерів:
Головна › Новини › Гаряча точка

Смолинці не допустять міністерського призначенця

Робітники дільниці з видобутку торфу в Смолині Чернігівського району продовжують добиватися права самим визначити майбутнє свого підприємства, в тому числі пропонувати свою кандидатуру на посаду керівника державного підприємства «Чернігівторф». Адже за кілька місяців, протягом яких роботу вдається організовувати на місці, вдалося відновити виробництво: за місяць виробляють стільки продукції, як за весь попередній рік. Тож працівники виступають проти призначення директором «Чернігівторфу» кандидатури, визначеної Міністерством енергетики та вугільної промисловості.

З весни на Смолинській дільниці з видобутку торфу ДП «Чернігівторф» відновили виробництво. Причому робітники фактично самі визначають, як управляти підприємством: ремонтують техніку, обладнують виробничі лінії. Запустили пилораму, на якій виготовляють шпали для залізниці, щоб возити сировину з торфових полів, навіть самі знаходять замовників на продукцію. Результатом є те, що за один місяць виготовляють торфобрикету стільки, як за весь попередній рік. На підприємство почали найматися на роботу кваліфіковані робітники – вперше за багато років. Про це повідомляє сайт ПіК

Працівники показують представникам обласної й районної влади, як організували роботу, й наполягають: дайте нам можливість працювати й самим організовувати виробництво. Тому вони висловлюють протест проти призначення з Києва кандидатури директора «Чернігівторфу» без узгодження з колективом. Робітники пропонували затвердити на посаді теперішнього виконуючого обов’язки, але його кандидатуру навіть не розглядали на конкурсі, натомість по конкурсу пройшов Валерій Потапенко, котрий, як вважають представники колективу, пов’язаний з колишнім інвестором – ТОВ «Терма Груп», з яким колектив конфліктував більше року і який, на думку робітників, фактично не давав працювати заводу й вів його до банкрутства.

У четвер запланована зустріч за круглим столом в обласній раді, де передбачається й участь запропонованого міністерством керівника Валерія Потапенка – це його перша спроба знайомства з ситуацією на підприємстві.

Але робітники кажуть, що Потапенка на завод не пустять. Влітку облдержадміністрація підтримала колектив Смолинського підприємства й зверталася до Міністерства з проханням врахувати позицію колективу. Зараз обласна влада пропонує просити Київ про повторне проведення конкурсу на посаду керівника. На зустрічі в обласній раді в четвер мають бути «з’ясовані стосунки» між сторонами цієї непростої ситуації.Теги:Чернігівторф, міністерство енергетики, Луганськ, Дерибан, смолин


Читайте такожКоментарі (0)
avatar