реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Школи та гуртки замість премій голові

Нарешті задоволена вчорашньою активністю розумних та порядних людей, які представляють наші з Вами інтереси в сесійній залі Новгород- Сіверської громади.

Нелегкий день був. Майже 7 годин тривало сесійне засідання. 75 питань було піднято. По багатьох з них – позитивні рішення.
Це і виділення землі учасникам АТО, і спрямування коштів з 5% перевиконання бюджету (а це близько 4 мільйонів гривень!!! – то не вірте, дорогенькі, що коштів нема) 1 мільйон 200 тисяч гривень на встановлення кисневої станції в ЦРЛ (ой, як противилась цьому головна фінансистка- Печко Валя та провладна жовта коаліція), і недопущення закриття філії НВК в Буді-Вороб’ївській, і залишення мережі гуртків позашкілля, а з тим і збереження земельних ділянок та приміщень комунального майна на яке вже відкрито зазіхають (за словами доповідачки, Ковальчук Тані, вже на вчорашній день було 3 реальних претендентів на будівлю СЮТ).

І хоча в загальній кількості найбільше було питань по землі, - найцікавішими виявилась все-таки гуманітарна царина.
Цікаві речі з’ясовуєш, коли сидиш в сесійній залі поруч з тими, хто приймає рішення та чуєш з перших вуст доповідачів. З’ясовується, що і бюджет за пів року перевиконано на 4 мільйони. Можна б і школи не закривати. І садочки. І позашкілля залишити в спокої.

А ні ж. Роблять цікаво. Першими виносяться питання про закриття. І доповідачка ледь не втрачає свідомість пояснюючи про економію 2 мільйонів…
А тоді вже, після 2 годин роботи з’ясовується, що не все так погано. Кошти є. Навіть, бюджет перевиконано.
Звісно, не згадай депутати про необхідність кисневої станції для лікарні – кошти пішли б на преміювання апарату міськради.. А так: зі скрипом, вмовляннями, заламуванням рук, але мільйон двісті таки на мед оснащення піде. Якщо, звісно, не передумають як у 2020 році й не заберуть в останній момент.

До речі, про останній момент.
Вочевидь, накипіло таки депутатам систематичне порушення секретарем міськради Законів України й вони вчергове звернули увагу голови громади на необхідність дотримання законодавчих норм. Але зроблено це було так толерантно, що навряд чи хто дослухається до зауважень Павла Олександровича Плотнікова. І доведеться знову вивчати депутатам проєкти рішень вночі перед самісінькою сесією. Психологічним пресингом назвала таку модель «співпраці» апарату міськради з громадою досвідчена психологиня, депутатка Тетяна Могильна.

В цьому я з нею згодна на всі 100%.Як і в тому, що 20 кілометрів щодня зранку та ще 20 пообідні для маленьких трирічних діток – надто неприйнятна ціна економії коштів. І як не переконувала нервово депутатів доповідачка Ковальчук Таня, що це зовсім невеличкий шлях,- розум та совість, а з ним і перспектива доступності дошкільної та позашкільної освіти на Новгород-Сіверщині – перемогли.
Дякую за стійку, професійну позицію.

Не один раз на думку спало: «ось такі: молоді, професійні новаторки педагогіки й повинні очолювати найнеобхіднішу сферу – освіту! Та хто ж їх тільки пустить, коли є у головихи подруга-Таня.

І, напевно, не лише вона. Бо коли голова громади каже на офіційному зібранні: "хі-хі, це такі просто формули поставили дівчатка"… "Дівчатка"!!! В їх руках бюджет нашої громади, між іншим.
Саме тому він і безперспективний. Жодної копійки на найближчі 3 роки на розвиток.

Тому влучно пролунало з зали: «бюджет проїдання». То може вже варто нашим депутатам не лише відкрито висловлювати свою позицію щодо порушень строків підготовки робочих матеріалів, а й голосно називати речі своїми іменами?

Повна профанація влади.
Абсолютний непрофесіоналізм тих, хто найнятий на роботу громадою.
І, здається, - досить толерантності. Посади повинні займати люди, які, дійсно, приведуть громаду до успіху!

Оксана ХАРКОВАТеги:Оксана Харкова, закриття шкіл, Новгород- Сіверська громада


Читайте такожКоментарі (0)
avatar