реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Що за відставкою Авакова?

Новий уряд Зеленського. Повнота влади наступає у серпні

Відставка Авакова це не просто завершення епохи. Це початок побудови (спроби побудови) столичної вертикалі, де будуть тільки ті, кого Зеленський вважає на 100% своєю людиною

Після четверга, коли у нас з‘явиться новий міністр внутрішніх справ, а потім, судячи з усього, з‘являться нові міністри юстиції, культури та оборони чи ще чогось, у нас завершиться формування команди Зеленського на найвищому щаблі.

Якось непомітно для багатьох, монобільшість стала результативно голосувати в кількості 226-228 голосів. Ще два місяці тому на Банковій вважали успіхом 207-210 голосів (показовим було голосування за Степанова). Зараз, завдяки позиції, перш за все групи Коломойського, у Зеленського є результативна монобільшість.

Тепер він змінює міністрів, які не на 100% є його людьми. Правда причини звільнень у кожного різні. Молюська - бо Мін’юст одне з трьох ключових міністерств в Кабміні і тут просто потрібно поставити не слухняного «чужого», а повністю свого. Міністр оборони просто нуль і його давно треба було зняти. А Ткаченко - це звільнення Коломойського від свого «останнього» міністра. Ну хто тепер скаже, зо Зеленський слухається олігарха, якщо звільняє його міністра?

Що це означатиме надалі? Перш за все треба чітко сказати, що рівень керованості країною дуже низький. І укріплення в Києві зовсім не означає, що ця сама керованість автоматично перейде на регіони. Поки Володимир Зеленський створить не стільки вертикаль, скільки столичну горизонталь. Простіше кажучи, він отримає ілюзію повноти влади. Між іншим саме ця ілюзія викликає бажання звільнити Кличка.

Насправді, всі ці зміни не матимуть серйозних наслідків для абсолютної більшості українців в економічному плані. В політичному ж у Зеленського залишається невелике вікно можливостей для інституційних змін, які можуть реально змінити країну. Але поки всі ці зміни виглядають виключно, як бажання посилити власну вертикаль.
В країні є чотири великі проблеми: війна, корупція, тарифи та низькі доходи. Зміна міністрів не дає відповіді на ці питання. В усякому разі, поки що.

В цілому, нинішнє «укріплення влади» - це продовження тієї самої турбулентності, яка існувала і досі. Просто з іншими персонажами.

Вадим ДЕНИСЕНКО

Ветеранка війни на Донбасі, офіцер запасу ЗСУ (а в минулому – журналіст) Олена Білозерська пов'язала відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова зі справою вбивства журналіста Павла Шеремета. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

«Аваков не називає причин своєї відставки, але я бачу її причину передусім в тому, що розвалилася «справа Шеремета». Її затягували скільки могли, але далі вже все. Далі треба або катувати підозрюваних, щоб вони зізналися у вбивстві, на що ніхто не піде, бо справа дуже гучна – або судити слідчих, які сфальсифікували справу. А якщо їх почнуть судити, то вони заявлять, що виконували наказ Авакова. Якби Аваков ще трошки потягнув, його змушений був би зняти Зеленський, чим трохи підняв би собі рейтинги. Вочевидь, Аваков не захотів робити йому таку приємність», – вважає Білозерська.Теги:Аваков, справа Шеремета, мвс, Вадим Денисенко, команда ЗЕ, Олена Білозерська


Читайте такожКоментарі (0)
avatar