реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Селяни проти знищення пошти
05-Чер-18 785 5.0 0
88 мешканців села Кувечичі Чернігівського району підписали звернення до директорки чернігівської філії «Укрпошти» Олени Дорошенко з протестом проти пілотного проекту, який зводиться до закриття поштового відділення і звільнення місцевої листоноші. Його надрукувала районна газета "Наш край".

«Приміщення відділення зв’язку, яке надало “Укрпошті» в безкоштовну оренду СВК «Полісся», занедбане, - пишуть селяни пані директорці. – В даний час Ви готуєте жителів села до пілотного проекту – машина у центрі села і черга людей біля неї». Натомість місцеву листоношу звільнили. В результаті – легко прогнозують селяни – гроші до «Обленерго» та «Чернігівгаззбуту» вчасно не доходитимуть, виникне заборгованість і, як наслідок, оселі селян будуть відключатися від електро – та газопостачання.

Лист був написаний до початку введення в дію згаданого пілотного проекту. А заступник сільського голови Віталій Голець розповідає як цей проект почав діяти уже реально: ««Не знаю, хто готував цей проект (реформу поштових відділень), але я не бачив на сьогодні жодного нового облаштованого автомобіля, їздить старий автомобіль. І цей старий автомобіль зупиняється в нас у центрі села, на спеці, і люди стоять біля нього. По-перше, і працівникам там жарко, там ненормальні умови. По-друге, в нас люди переважно похилого віку, в таких умовах їм доводиться зустрічати пошту. І це ті, які ходять. А в нас є люди у літах, які не можуть прийти. А якщо, як пише пані Олена Дорошенко, об’їжджатимуть усі вулиці, то подумаймо тверезо – скільки в цьому випадку коштуватимуть такі послуги? Бо бензин, на якому вони будуть працювати, він же не з неба і не з води береться. Поки що вголос про це ніхто не говорить, але однозначно ці розцінки піднімуться і ляжуть на плечі людей».
Керівниця чернігівської філії «Укрпошти» натомість звинувачує …сільраду – мовляв, та не може надати кімнатки, щоб люди на спеці не стояли. Тобто, своє власне приміщення не хочуть привести до ладу, а просять іншу кімнатку, щоб і її занехаяти?

Велике нарікання викликає незвична для села прив’язка до часу перебування поштової машини. Віталій Голець розповідає: «Усі місцеві видання виходять у четвер, вони привозять у суботу. От я вже замість новин отримую папір. Це вже не ті новини, які потрібні людині. Люди в селі вдень по городах, по полях. Місцевий міг би прийти зранку, ввечері, а ці у визначений час. Нові листоноші походять два дні, нікого не застануть вдома і мають право відмову написати. А ви уявляєте, якщо ця пенсія знову піде у пенсійний фонд, то нормальна людина її півроку шукатиме. У нас були такі випадки».

Олена Дорошенко всерйоз пропонує: «Треба серйозно ставитись до цього питання. Якщо знають, що пошта працює в селі три години, то потрібно розуміти це і чекати на пенсію вдома. Якщо форс-мажорні випадки будуть, є телефони нових листонош, щоб заздалегідь оформити довіреність для отримання».

Ви уявляєте – як у селі оформити довіреність? Теоретично можливо, звичайно, якщо це пропонувати з «мерседеса» і чернігівського кабінету…

До речі, селяни бояться оформляти і передплату періодичних видань, адже як у таких умовах отримувати газети?
Тобто пошта з новим керівництвом не назустріч йде споживачеві, за рахунок якого, до речі, існує, а навпаки – створює споживачеві нові проблеми і то часто непереборні, якщо людина, скажімо, інвалід.

«Голос України» вже писав про різке несприйняття пілотного проекту по ліквідації сільських поштових відділень і обласною адміністрацією, і обласною радою, і головами об’єднаних територіальних громад. Виступав з трибуни Верховної Ради з протестом і народний депутат Олексанлр Кодола. Проте генеральний директор ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський під час зустрічі в Чернігівській обласній раді заявив, що незважаючи на всі протести, пілотний проект буде реалізований. Наразі обласній адміністрації вдалося домогтися, щоб він спочатку реалізувався не по всій області, а поки що в трьох районах. Чернігівський – у їх числі. Реалізацію вже бачимо…
"Голос України"


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Укрпошта, Кувечичі, пілотний проект


Читайте такожКоментарі (0)
avatar