Садиба Костомарова відродиться?
"Переконані - Микола Костомаров повернеться в Україну, як повертається до нас дух та філософія українства, так блискуче виписаних істориком у його "Книзі буття українського народу", - наголосив М.Томенко.
Микола Костомаров -- видатний український історик російського походження, що разом із Т,Шевченком брав участь у створенні Кирило-мефодіївського Братства, автор (чи співатор?) "Книг буття українського народу", досліджував нашу старовину. У Дідівцях прожив біля 10 років.
М. І. Костомаров сприйняв смерть Т. Г. Шевченка як смерть близької людини і велику всенародну втрату. За свідченням сучасників М. І. Костомарова, він у день похорону Т. Г. Шевченка «виглядав невимовно жалібним, сиротливим і не міг закінчити свою схвильовану промову на могилі Тараса Григоровича». Ось воно, стисле, але надзвичайної глибини і проникливості, «Слово над труною Т. Г. Шевченка» М. І. Костомарова, яке вперше було надруковане в березні 1861 року в журналі «Основа»:
«Смертний одр померлого поета не обступали ні рідні, ні дружина, ані діти. Одинокою була його смерть, що нагадувала українську пісню:
Ой загинула козацька головонька
Без роду-родини,
Без вірної дружини".
...Будинок М.Костомарова дуже зруйнований, його відродження буле великою справою для української національної самосвідомості.
Читайте також |
Коментарі (0) |