Головна › Новини › ПОГЛЯД
Росія -- не Русь
13-Лис-11 1696 3.0 3
Росія не може бути спадкоємицею історичної Русі. Таку думку під час круглого столу в УНІАН на тему «Що таке “Руський світ” і хто такі “росіяни”?» висловив російський журналіст Олександр ШВЕДОВ.

Він відзначив, що нинішня Російська Федерація не може називати себе і бути правонаступницею Руси, а по суті насправді є частиною колишньої монголо-татарської Золотої Орди.

О.ШВЕДОВ пояснив, що після розпаду Орди її частина, яка тепер є російською територією, одержала незалежність. Проте, зазначив журналіст, процес своєрідної «люстрації» тоді так і не було проведено, і до влади в новій державі прийшли правителі з колишньою східною деспотичною ментальністю.

«Якщо народ виганяє іноземних окупантів, то обов'язково має відбутися процес очищення від колабораціоністів, які представляли колишню владу або співробітничали з нею. У Росії цього не сталося», – сказав О.ШВЕДОВ.

Журналіст зазначив, що всі спроби нав'язати концепцію «Руського світу», з якими так часто до України приїжджає патріарх РПЦ КИРИЛ, є неправомірними. За його словами, «цей світ насправді є не Руським, а Російським, а точніше - Ординським».

На думку О.ШВЕДОВА, справжні герої російського народу – це ті, хто боровся проти Орди у всіх її історичних проявах. Зокрема, сказав журналіст, такими є український гетьман Іван Мазепа, який боровся з російським царем Петром I, і головнокомандуючий Української повстанської армії Роман Шухевич, який боровся з російським тираном Сталіним.

Організатор круглого столу адвокат і правозахисник з Москви Євген АРХИПОВ обнародував декларацію «Руського світу», яку підтримали російські і українські журналісти, історики, правозахисники, яки взяли участь в засіданні.

У декларації констатується, що «Руський світ» є духовна реальність, що успадковує Київську, Галицько-Волинську, Литовську Русь, Великий Новгород, Псков, вільне Козацтво». Водночас, «войовниче ординське євразійство/азіопство впродовж століть були і є смертельними ворогами Руського світу». «Російському народу слід бути готовим до одержання незалежності у формі добровільної співдружності «в сім'ї вольній, новій», – вважають автори декларації.

УНІАНТеги:Золота Орда, русский мир, київська русь, Росія


Читайте такожКоментарі (3)
avatar
1
Яка свіжа думка: справжні герої РОСІЙСЬКОГО народу – це гетьман Іван Мазепа і головнокомандуючий Української повстанської армії Роман Шухевич !
Дякуємо. що ПРОСВІТИЛИ нас темних.
avatar
2
Русичи-українці уже розбудовували імперію, яка потім їх і задавила. Тепер, кажуть декларанти, давайте розбудовувати "Руський світ".
avatar
3
Хлопці, не треба ніяких "круглих столів" за участю чужих гуманітаріїв, що розтлумачуватимуть наше походження.
Не плескайте у долоні тим, хто замовить десь там у далекій московії гарне слівце за нашу минувшину.
Не треба тих, хто ходить у гущині базік, розповідаючих казочки на кшталт різниці "руського" і "російського"!?
Ми- українці. І ми йдемо дорогою своїх пращурів. Не лізте до них без мила!
Але, разом з тим, не ганьбіть попередників, що жили за п'ять чи одне століття до нас у тій же Російській імперії!?
Адже і Ви сьогодні погоджуєтеся з багатьма речами далекими від українських чеснот - від суто гуманітарних і до податкових!? Та й мало вірю у те, що за останньої імперії Ви сиділи склавши руки, саботуючи ініціативи влади, та ще й далеко не проукраїнські за своїм єством! Не поспішайте. Слава Україні!
avatar