реклама партнерів:
Головна › Новини › МЕДИЦИНА

Про вакцинацію у Чернігові

16-Бер-21 467 0.0 0
За 2 дні в Чернігові вакцинувалося 176 медичних працівників саме з міських закладів охорони здоров’я. Сьогодні вакцинується друга міська лікарня – порядку 100 осіб. При цьому дотримуються по завантаженню повної вакцинальної сесії на мобільну бригаду. Про це повідомила сьогодні, 16 березня, на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді заступниця начальника міського управління охорони здоров’я Ольга Малець.

- Ми не хочемо нав’язувати позицію вакцинації, але намагаємося роз’яснити людям те, що треба зважувати ризики від вакцинації і від захворювання. Вакцина не гарантує людині повністю того, що вона не захворіє. Але гарантує, що вона не буде хворіти в тяжкій формі і від летального випадку, - прокоментувала вона.

Принагідно на цій же нараді чернігівський міський голова Владислав Атрошенко сказав присутнім, чи буде вакцинуватися він сам.

- На сьогодні до мене є така пропозиція від обласної державної адміністрації як до міського голови, я там попадаю у цей критерій. Повірте, що я не шукав цього. Я радився зі своїми знайомими лікарями і на сьогоднішній день вагаюся в цьому плані: чи почекати інші вакцини, чи вакцинуватися. І, можливо, вибір буде на користь того, що треба про всяк випадок вакцинуватися, бо дуже не хочеться захворіти вдруге, - зазначив він.

Разом з тим, міський голова наголосив, що сьогодні кожен повинен визначитися в цьому плані сам.

- Якщо зважувати ризики вакцинації і ризики захворювання – то краще вибрати вакцинацію, на мій погляд. Але кожна людина повинна визначатися в цьому сама. Я би сьогодні не брав на себе відповідальність рекламувати, закликати до будь-яких дій, оскільки не фахівець і не знаю, що це за вакцина, наскільки вона буде більш якісна в наступний період часу і наскільки адекватні були б якісь мої особисті рекламні заклики в цьому питанні. Хоча я особисто, скоріше за все, прийму рішення вакцинуватися, - уточнив міський голова.

Він зазначив, що в питаннях про достоїнства і недоліки різних вакцин зараз ведеться інформаційна війна. Не виключено, що це інформаційна війна виробників. Виробники тих, що не потрапили на ринок Україну, можуть створювати і роздмухувати суспільну думку, ніби Ковішилд – неякісна вакцина. Хоча ліцензована вакцина, в принципі, буде тієї самої якості, принаймні, з тією самою формулою, як і вироблена в Європі на будь-яких інших заводах. Разом з тим, він як людина під впливом мас-медіа відчуває сумніви в тому, наскільки дуже короткий час досліджень дозволив зробити достовірні висновки, що буде з генетикою людини після цих вакцин через роки. Особливо - для молодих людей. Тому комусь, можливо, варто і почекати: щодо вакцин іде постійна наукова робота, завдяки якій вони будуть вдосконалюватися. Можливо, через якихось півроку чи рік ми всі матимемо можливість купити ці вакцини на вибір, як в аптеці.

Однак зараз поки цього ще нема, а ріст захворюваності – є. Тому кожному в Україні варто прийняти рішення про вакцинацію для себе. І багатьом з нас, особливо літнім чи людям з іншими факторами ризику - при можливості скористатися безкоштовною вакцинацією від держави.

Також Владислав Атрошенко під час наради попросив Ольгу Малець проінформувати про те, як факт вакцинації в Україні буде документуватися і чи визнаватимуть його при виїзді за кордон.

- На сьогодні в нас так чи інакше є необхідність закордонних поїздок. Можливі й мої відрядження по питанню, зокрема, сміттєпереробного заводу. Я сподіваюся, що в нас відбудуться перші перемовини з компанією Віолія, яка є найбільшим виробником у сміттєпереробці та виробленні електричної енергії в кінцевому циклі, сукупний її товарообіг – більше 70 мільярдів євро, - зазначив він. - Поки що від тих, хто був у відрядженнях та відпустках у Європі, я чую, що ніякої паспортизації ще нема. Є звичайний забір проб і по результатах цих аналізів в’їзд.

Ольга Малець:

- Я користуюся тією офіційною інформацією, яка розміщена на сайтах Уряду і МОЗ. Вакцина, яка завезена в Україну, дозволена для використання всіма необхідними документами, і Євросоюзу в тому числі. Вона – з доведеною ефективністю в певних відсотках і безпечна. Цю вакцину використовують багато європейських країн, на сьогодні її закупила також Канада, і дозвільні документи для її використання в екстрених випадках прийняті на рівні її уряду.

Питання щодо підтвердження у випадку виїзду за кордон зараз дискутується і на рівні Європейського союзу. Ми знаємо, що в Ізраілі є «зелені паспорти», за якими громадяни з підтвердженою вакцинацією допускаються в цю країну. І була інформація про домовленість між Президентами Ізраілю та України, що ці «зелені паспорти» будуть і в Україні для осіб, які виїжджають в Ізраїль. Наш головний санітарний лікар озвучив таку інформацію, що ніяких інших документів, паспортів на території України зараз не буде. Є міжнародні правила для охорони територій від особливо небезпечних хвороб. Ними визначений єдиний документ – це міжнародна довідка про вакцинацію. Нею користувалися і в інші періоди при виїзді в інші країни, які були ендемічними або епідемічно небезпечними по тих чи інших інфекціях. Тобто ця форма довідки існує. Окрім того, головний санітарний лікар України публічно пообіцяв: якщо людина буде отримувати повну закінчену вакцинацію – 2 дози – в неї буде електронна можливість «за два кліки» отримувати підтвердження щодо проведеної вакцинації. У той же час у ЄС і світі розглдається питання, що введення і паспортизація населення за ознакою щеплення має певну дискримінаційну складову. І тому зараз це питання дискутується.

***
Дані про рівень захворюваності на ковід по Чернігову, Чернігівщині і по Україні на сьогодні:

У червоній зоні, як і на минулому тижні, перебувають 4 регіони України: Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська і Чернівецька області. Вінницька не є офіційно червоною зоною, але заходи безпеки там вже вживаються посилені. Також 11 областей мають помаранчевий рівень небезпеки. У тому числі до таких областей перейшла вже і Чернігівська. Решта 10 областей – у жовтій зоні.

Чернігівська область перейшла на помаранчевий рівень у зв’язку з таким показником як динаміка госпіталізації. Він на Чернігівщині перевищив індикаторний показник.

Кількість захворювань щотижня збільшується.

По зайнятих ліжкомісцях у ковідних відділеннях міських лікарень: госпіталізована 181 особа, а було тиждень тому 172. 42% ліжок у цих відділеннях зайняті зараз, а було 40%.

За тиждень у цих відділеннях дещо зросла кількість місць, забезпечених медичним киснем: стало 324 таких точок доступу, було 338. Тобто зараз 78,8% ковідного ліжкового фонду в міських лікарнях має кисневу підтримку.

На кисневій підтримці в комунальних лікарнях міста зараз 98 пацієнтів, і троє людей на ШВЛ. Це приблизно на рівні минулого тижня, навіть на кілька пацієнтів менше.

Прес-служба Чернігівської міської ради


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Владислав Атрошенко, Чернігівська міська рада, ковід- 9, вакцина


Читайте такожКоментарі (0)
avatar