реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Приховування злочинів - теж правопорушення

Шановні громадяни!
У разі якщо Вам відмовили у прийнятті заяви або виникають сумніви щодо розгляду заяви чи повідомлення, а також невиконання своїх службових обов'язків посадовими особами органів внутрішніх справ та не прийняття ними заходів відповідного законодавства України, просимо Вас звертатися до УМВС України в Чернігівській області на телефон довіри
.

Телефон довіри УМВС в Чернігівській області: (0462)619-102
Телефон довіри відділу внутрішньої безпеки в Чернігівській області ДВБ ГУБОЗ МВС України: (0462)613-548

Позиція керівництва МВС України з цього питання однозначна - реєстрація всіх без винятку заяв і повідомлень про злочини, ужиття ефективних, дієвих заходів, спрямованих на розкриття злочинів та доведення кримінальних справ до суду.

Згідно статті 10 Закону України ,,Про міліцію" міліція відповідно до своїх завдань зобов'язана приймати та реєструвати заяви й повідомлення про злочини, що вчинені або готуються, незалежно від місця і часу їх скоєння, повноти отриманих зведень і форми подання, а також особи заявника, приймаються цілодобово оперативним черговим того органу внутрішніх справ, до якого звернулася особа чи надійшло повідомлення.

За межами дислокації органу внутрішніх справ працівник міліції незалежно від посади, яку він займає, місцезнаходження і часу в разі звернення до нього громадян або службових осіб із заявою чи повідомленням про злочин, що вчинений або готується, або в разі безпосереднього виявлення такого зобов'язаний вжити заходів до його припинення, подання допомоги особам, які її потребують, встановлення і затримання осіб, які вчинили злочин, охорони місця події і повідомити про це в найближчий підрозділ міліції.

Заяви або повідомлення представників влади, громадськості чи окремих громадян про злочин можуть бути усними або письмовими. Усні заяви заносяться до протоколу, який підписують заявник та посадова особа, що прийняла заяву. При цьому заявник попереджається про кримінальну відповідальність за свідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, про що відмічається в протоколі.

За заявою і повідомленням про злочин у строк не більш як 3 доби від дня надходження до органу внутрішніх справ повинно бути прийняте одне з таких рішень:
- про порушення кримінальної справи;
- про відмову в порушенні кримінальної справи;
- про направлення заяви або повідомлення за належністю.

Коли необхідно перевірити заяву або повідомлення про злочин до порушення справи, така перевірка здійснюється в строк не більше 10 днів шляхом відібрання пояснень від окремих громадян чи посадових осіб або витребування необхідних документів.

Заявник має право:

- викладати заяву державною мовою або іншою мовою, якою він володіє, та користуватися послугами перекладача;

- одержувати письмове повідомлення про рішення, прийняте за його заявою;

- оскаржувати дії працівників органів внутрішніх справ, які розглядали його заяву, керівнику органу внутрішніх справ, вищих ОВС, прокуророві чи до суду.

Відділ зв'язків з громадськістю УМВС України в Чернігівській області




Теги:області, Чернігівській, УМВС, злочини, правопорушень, реєстрація, злочинів, Приховування


Читайте також






Коментарі (0)
avatar