реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОЛОГІЯ

Полювання перенесено до Дня незалежності

Міжвідомча селекторна нарада відбулася 1 серпня під головуванням першого заступника Міністра генерал-лейтенанта служби цивільного захисту Віталія Бута. На нараді розглянуто організацію попередження та ліквідації пожеж у природних екосистемах в період найвищого класу пожежної небезпеки.

Про це повідомляє прес-служба територіального управління МНС України у Чернігівській області.

На більшій території України протягом останнього тижня спостерігається жарка погода, яка сприяла підвищенню пожежної небезпеки до надзвичайного 5-го класу. Особливо складна ситуація склалася у Криму, Херсонській, Луганській, Дніпропетровській, Миколаївській та Сумській областях, де практично щоденно виникають резонансні лісові пожежі. Найбільш масштабні з них мали місце в Дніпропетровській, Херсонський областях та Криму.

На ліквідацію пожеж оперативно залучалися значні сили МНС, Державного агентства лісових ресурсів та інших відомчих організацій.

За прогнозами гідрометеорологічного центру МНС, надалі у серпні очікуються рекордно високі температури повітря, які сягатимуть 40о С. У зв’язку з цим, за дорученням Прем’єр-міністра України необхідно виконати комплекс заходів щодо попередження пожеж в екосистемах. Слід вже зараз максимально обмежити до особливого розпорядження доступ населення та в’їзд автотранспортних засобів у лісові масиви. До цієї роботи залучати працівників лісового господарства та міліції. Посилити цілодобове спостереження за лісами та їх патрулювання. За допомогою засобів масової інформації роз’яснювати населенню про необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки. Постійно проводити рейдові перевірки лісів з метою виявлення порушників протипожежного режиму. У випадку виявлення загорянь, негайно залучати на їх ліквідацію в початковій стадії необхідну кількість наявних сил і засобів. Забезпечити комплексне залучення наземних і повітряних підрозділів для ліквідації лісових пожеж. Перенести сезон відкриття полювання на більш пізній строк, поки не знизиться до 2-го рівня клас пожежної небезпеки.

Вже цього року в лісах зареєстровано 1079 пожеж, а за останній день липня - 34. Внаслідок цього постраждали 7 людей.

В ході наради перші заступники голів обласних державних адміністрацій, голови регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій доповіли про стан впровадження профілактичних заходів, готовність сил до ліквідації лісових пожеж та проблемні питання, які існують в регіонах із забезпеченням протипожежного захисту та потребують вирішення на державному рівні.

Зокрема Станіслав Прокопенко зазначив, що на Чернігівщині проведений комплекс заходів з попередження пожеж у лісах та приведені у готовність всі наявні сили, які залучатимуться згідно плану пожежогасіння. З цим він вніс пропозицію щодо перенесення навчальних стрільб, проведення яких заплановано у серпні на військовому полігоні в Козелецькому районі.

По завершенню міжвідомчої селекторної наради, Станіслав Прокопенко одразу провів засідання обласного оперативного штабу з координації дій місцевих органів виконавчої влади, управлінь, організацій і підприємств щодо попередження й ліквідації пожеж у лісових масивах, на сільгоспугіддях і торфовищах. Він разом з присутніми розглянув ситуацію з пожежами в екосистемах на Чернігівщині та хід виконання профілактичної роботи.

За результатами засідання було підготовлено рішення щодо впровадження ряду додаткових пожежно-профілактичних заходів, в які також увійшли тимчасова заборона відвідування населенням лісових масивів і торфовищ та перенесення строку відкриття полювання попередньо до 25 серпня.Теги:мнс, полювання, спека, ліси


Читайте такожКоментарі (0)
avatar