реклама партнерів:
Головна › Новини › КРИМІНАЛ

Поліція застерігає від шахраїв

08-Лют-21 378 0.0 0
Чернігівське районне управління поліції ГУНП в Чернігівській області повідомляє, що результат аналізу стану оперативної обстановки свідчить про різке збільшення окремих видів кримінальних правопорушень проти власності - а саме, шахрайств.

Останнім часом значно збільшилася кількість злодіянь, пов’язаних із шахрайськими діями осіб, спрямованими на введення в оману громадян, насамперед похилого віку. Шахраї спонукають потерпілих під певним приводом передавати злочинцям гроші aбo майно. Людям телефонують на мобільний телефон начебто працівники банківських установ, поліції, медики з метою посилення захисту карткових рахунків чи блокування картки, надання коштів для вирішення питання щодо звільнення родича з поліції чи надання допомоги потерпілому у транспортній пригоді, тощо. Також пропонують продаж товарів, послуг в мережі Інтернет зі значними знижками та за передоплатою; повернення викрадених речей, наприклад, автомобільного номеру, за винагороду; повідомляють про виграш цінних речей, зокрема, автомобіля та необхідність сплати першого внеску за нього.

З метою нормалізації стану криміногенної ситуації протягом кількох тижнів поліцейські проводять інформаційну кампанію серед різних верств населення – від школярів до пенсіонерів, аби убезпечити громадян від найпоширеніших видів шахрайства.

Громадянам поліція рекомендує:

Приймаючи дзвінок з незнайомого номера, треба бути максимально уважним. Не поспішати довіряти співрозмовнику, ставитися критично до заманливих пропозицій.

Якщо висувають умову, що для виконання певних дій потрібно повідомити пін-код вашої картки або одноразовий пароль з SMS-повідомлення — негайно завершуйте розмову.

У разі отримання пропозицій поліпшити стандарти зв'язку чи мобільного інтернету — зателефонуйте на «гарячу лінію» свого мобільного оператора або завітайте особисто до його пункту роботи з абонентами.
Якщо ж хтось постраждав від шахрайських дій — якомога швидше треба телефонувати за номером «102» або звертатися до чергової частини територіального підрозділу поліції. Своєчасне звернення підвищує ймовірність викриття та затримання шахрая.

Поліцейські також закликають приділяти увагу літнім родичам і сусідам. Щоби літні люди не розгубилися у екстреній ситуації, недостатньо просто розказати їм про поширені шахрайські схеми. Треба скласти разом з ними покроковий план дій: що робити, якщо незнайомець телефонує або приходить додому та лякає нещастями. Можна залишити на видному місці в оселі інформаційну листівку чи окремий аркуш з номерами телефонів, які можуть знадобитися в екстреній ситуації.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:102, чернігівська поліція, шахрайство


Читайте такожКоментарі (0)
avatar