реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА
Почали знімати фільм про Тараса
08-Лис-13 1235 0.0 2
За результатами позачергового конкурсу неігрових кінопроектів, присвяченого життю і творчості Тараса Григоровича Шевченка, який Державне агентство України з питань кіно провело у серпні-жовтні 2013 року, до Програми виробництва і розповсюдження фільмів на 2013-2014 роки включено проект «ТАРАС ШЕВЧЕНКО. ІДЕНТИФІКАЦІЯ».

7 листопада 2013 року – перший знімальний день майбутнього фільму. Зйомки відбудуться на подвір’ї скульптурних майстерень Національної спілки художників України за адресою вулиця Перспективна, 2-В. Першим кадром фільму буде вивантаження скульптурної глини для створення портрету Шевченка. Скульптор Тарас Цюпа розпочне роботу, яка стане однією з сюжетних ліній фільму.

Кілька фрагментів з «режисерського бачення», яке Сергій Проскурня подавав на пітчинг Держкіно:
«Чим ближче ми до 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка, тим актуальнішою стає і все вище виростає проблема ідентифікації Поета, Художника, Артиста у багатомірності цього значення. Існує декілька канонів Великого Кобзаря. Сьогодні не можна визначити який з них найбільш вбивчий для явища на ймення Тарас – чи радянський, чи діаспорійний, чи новітній-попсовий…

…Образ Шевченка в рушниках серед ікон у селянській хаті і обвітрені, обдерті білборди з деклараційним «Кобзар єднає Україну!» – це різні Шевченки. Буденне і епічне, суєта сувенірного ринку і музейна тиша, невігластво і мудрість – на протиставленні, на конфлікті «фактур» виростають ритми фільму. Множинність «популярного» Шевченка, набираючи сили, викликає інстинктивне бажання очистити метафізичний шевченківський простір, відчистити, відмити, олюднити Тараса…».

Фрагменти фільмуватимуться в Карпатах, у степах Бессарабії, у копанках Донбасу, у Чорнобильській зоні відчуження, у кабінеті Зигмунда Фройда у Відні, на Таймс сквер у Нью-Йорку та у стінах Гарвардського університету.

Прем’єра фільму планується на 9 березня 2014 року.

Сценарій – Володимира Арєєва, у співпраці з шевченкознавцем Михайлом Назаренком

Режисер – Сергій Проскурня
Оператор – Олександр Запорожченко
Дизайнер – Євген Скубій
Редактор – Олена Москаленко
Директор фільму – Олексій Поздєєв
Продюсер – Наталія Шевчук


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:українське кіно, 200-річчя Шевченка, Держкіно


Читайте такожКоментарі (2)
avatar
1
200 років, а про нього досі сперечаються! Такого нема ні в Польщі щодо Міцкевича, ні в Німеччині щодо Ґьоте, ні в Росії щодо Пушкіна.
avatar
2
Чи не буде це буде черговий вибрик збоченців, що навязують суспільству "своє" хворе  надумане бачення нашого генія? 
Який звязок вони вбачають між Шевченком та Бесарабією, Нью-йорком, Віднем та Фрейдом?
Поясніть, будь-ласка!
avatar