реклама партнерів:
Головна › Новини › РЕЛІГІЯ
Патріарх попередив продажних суддів про суд Божий
27-Жов-16 622 0.0 0
Офіційний сайт УПЦ КП оприлюднив 26 жовтня 2016 року заяву Глави УПЦ КП, в якій першоєрарх піддав жорсткій критиці судову корупцію. Підкупне судочинство, за словами Патріарха Філарета, це лише частина загальної проблеми корупції, яка роз'їдає нашу країну. Але для того, щоби оздоровити суспільство, впевнений першоієрарх, найперше треба оздоровити ті інституції, які відповідають за збереження закону, особливо судочинство.

«Хвороба корупції глибоко вкорінилася і багато зусиль потрібно, щоби побороти її. Але якщо не будемо робити цього – кожен на своєму місці та всі разом як народ - то гіркі плоди пожнемо. Бо якщо велику небезпеку для України, її державності та незалежності становить зовнішній ворог і агресор, то корупція є нашим головним внутрішнім ворогом, значно підступнішим і більш небезпечним. Засуджуючи всі прояви корупції, у цьому зверненні особливо бажаю звернути увагу на корупцію в судочинстві. Вона є подвійним злом, адже продажний суддя не лише сам порушує закон – на додаток до цього він за винагороду виправдовує злочинців, неправду оголошує правдою, зло утверджує під іменем добра, захищає винного і карає невинного», – йдеться у документі.

За словами Патріарха Філарета, багато хто постраждав від корупції в українському судочинстві, і серед таких постраждалих є і сама Церква: «Протягом останнього часу низка судів ухвалили явно неправосудні рішення, якими стають на перешкоді громадам вільно обирати, до якої конфесії належати. Судді змушують громади повертатися під владу конфесії, до якої вони не хочуть належати, відбирають у громад майно, перешкоджають їм молитися у власному храмі. Якщо раніше такі випадки можна було вважати помилками окремих осіб, то з часом ми бачимо, що вони набули систематичного характеру. І вже не раз ми чули, що за низкою таких рішень стоять величезні гроші - десятки, а то й сотні тисяч доларів».

Патріарх Філарет попереджає: «Бог бачить ваше беззаконня і гріх ваш не залишиться не покараним, якщо не припините його і не розкаєтеся! Замисліться над тим, чи варті банки з грошима, будинки і машини, інші речі, нажиті корупцією - вічних мук? Бо саме вічні муки чекають у житті майбутнього віку нерозкаяних грішників?»

Предстоятель УПЦ КП закликав несправедливих суддів та тих, хто їх підкуповує, розкаятися і виправитися. Про це пише сайт РІСУ


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:патріарх Філарет, суд Божий, Київський патріархат, продажний суд


Читайте такожКоментарі (0)
avatar