реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОЛОГІЯ
Операція порятунку квітів розпочинається!
11-Лют-11 2487 0.0 2
В Чернігівській області розпочинається операція “Первоцвіт-2011”

Щороку, з середини лютого до кінця травня, в Україні відбувається незаконна торгівля рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових і таких, що знаходяться під загрозою знищення рослин, а також рослин, занесених до Червоної книги України. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких червонокнижних видів рослин, як цикламен Кузнєцова, підсніжник складчастий, шафран весняний, шафран кримський, білоцвіт весняний тощо призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі їх ареалу.

Значна частина цих рослин незаконно вилучається з природного середовища. Обсяги торгівлі цими рослинами, особливо в переддень свят - Святого Валентина (14 лютого), Дня захисника Вітчизни (23 лютого), Міжнародного жіночого дня (8 березня) та Великодня, набирають злочинного характеру та приводить до їх повного зникнення.

На виконання вимог Законів України “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про рослинний світ”, “Про Червону книгу України” та з метою захисту, відтворення видів рослин, занесених до Червоної книги, Державна екологічна інспекція в Чернігівській області щорічно проводить операцію “Первоцвіт”. Під час проведення цієї операції до рейдових перевірок залучають працівників МВС, лісової охорони, представників центральних органів виконавчої влади, до функціональних обов’язків яких входить охорона та контроль за використанням рідкісних видів рослин, а також представників засобів масової інформації та громадськості. Оперативну роботу з виявлення порушень зосереджують в місцях збору та збуту, шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон.

В ході операції перевіряється дотримання вимог природоохоронного законодавства в місцях зростання найбільших популяцій ранньоквітучих рослин на території області та здійснюються рейдові заходи у місцях продажу рідкісними видами ранньовесняних червонокнижних видів рослин.

Дільці, які наживаються на знищенні рідкісних і зникаючих рослин, повинні зрозуміти, що, добуваючи собі гроші, вони позбавляють своїх дітей і онуків можливості бачити цю красу в майбутньому.

До того ж, варто нагадати, що діюче законодавство передбачає суворе покарання за знищення рослин, занесених до Червоної книги України, або збір яких на території області заборонено.

Відповідно до ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від трьох до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 – 255 грн.) з конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без такої.

Ті самі дії, вчинені щодо об'єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від дев'яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (153 – 408 грн.) з конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без такої. Справи про адміністративні правопорушення розглядаються судовими органами за місцем їх вчинення.

Крім того, згідно ст. 90 КУпАП знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладення штрафу: на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб: від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 – 850 грн.) з конфіскацією незаконно добутого.

Хочу попередити, що посилання продавців первоцвітів на те, що підсніжник або конвалія вирощені на особистому городі, будуть братися до уваги лише за наявності довідки.

Природа, її дари і краса повинні охоронятися і служити вічно всім людям, а не окремим особам.
Держекоінспекція в Чернігівській області закликає всіх небайдужих до навколишнього середовища громадян приєднатися до операції “Первоцвіт”, проявити екологічну свідомість - не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів заради збереження унікальної української природи та, зокрема, мальовничої Чернігівщини.

Тетяна Войтенко,
головний спеціаліст у зв’язках з громадськістю та ЗМІ Держекоінспекції
в Чернігівській областіДопомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:підсніжник, білоцвіт весняний, первоцвіти, День Святого Валентина, шафран


Читайте такожКоментарі (2)
avatar
1
"не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів" ну и что ж теперь - нюхать еще не запретили?Господа "специалисты" вы хоть попки от кресел отoрвите да подойдите ко входу на центральный рынок - СТОЯТ!ПРОДАЮТ!
avatar
2
"Хочу попередити, що посилання продавців первоцвітів на те, що підсніжник або конвалія вирощені на особистому городі, будуть братися до уваги лише за наявності довідки" - какой справки и у кого её брать?
Что это за поверхностное объяснение? Надо толком объяснять!
А природу как уничтожали люди, так и будут уничтожать. И вот почему.
1.Раньше природа принадлежала народу -хоть какой-то контроль был, а сейчас она ничья - до поры, до времени.
2.Штрафы за уничтожение растений, животных - мизерные. "Спасибо" нашим народным депутатам - это их законы.
3.Депутаты - вот лучший пример для народа по уничтожению флоры и фауны.
avatar