реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОЛОГІЯ

Операція «Брудна вода» від "Експоцентру"

06-Жов-11 1371 5.0 1
Всім нам не раз доводилось чути, або й спробувати на собі якість води з крану в таких містах як Київ, де, на відміну від Чернігова, майже немає власних великих свердловин, що можуть забезпечити значну частину міста якісною водою.

На власному досвіді знаю, що з кранової води Києва навіть після фільтрів не можна зробити чаю, бо на смак вона жахлива,а тхне від неї так що... краще один раз спробуйте (краще на запах-так безпечніше). Хоча в залежності від району різниця існує, але не суттєва. От і доводиться киянам бігати до «бюветів», які,щоправда,зараз майже усюди закрили. Тому всім доводиться купувати питну воду в пластикових тарах, що не дуже корисно для гаманця. А вже про те,що неякісна питна вода негативно впливає на здоров’я, думаю, писати немає сенсу,бо це знає в наш час кожен, хто вміє читати і дивиться телепередачі.

Думаєте, чернігівці захищені від цього? Помиляєтесь, бо, виявляється, система свердловин, що забезпечує пів-міста водою, дуже швидко стала близькою сусідкою гіпермаркету будматеріалів, а на черзі - сусідство з сервісним центром обслуговування автівок відомої марки. Знаходиться це місце на Кільцевій вулиці, між Комсомольським парком і Олександрівкою.

Свого часу через водозабірні свердловини там не стали віддавати поле під забудову навіть для приватних будинків. Але зараз хіба можна здивувати жителів міста хаосом забудови і розбазарюванням землі? Адже висновків археологів, геологів і ґрунтознавців, істориків, архітекторів ніхто не питає навіть при забудові історичної частини і центру міста. Так само не дослухаються до думки жителів міста. Довідки й висновки роблять «кишенькові» чиновники, а думку городян висловлюють так звані «громадські слухання», про які самі жителі міста чули хіба, що з газет. Отож в результаті виходить так що, Своїм-все, чужим - закон (себто нам з Вами, простим городянам). Та годі про сумне…

Давайте згадаємо що включає в себе сервісний центр і чому це загрожує підземним джерелам води? Зазвичай, це заміна мастила і запчастин, ремонт кузовів автомобілів і малярні роботи, склад хімічних рідин, фарби і т.д. Думаю, що не треба бути експертом, щоб зрозуміти - цього переліку буде цілком достатньо щоб забезпечити поступове але невпинне забруднення грунту.

Чи будуть токсичні викиди проникати крізь грунт? На це питання навряд чи витрачали час чиновники. Чому? Тому що владі, що відгородилась від народу парканом в Ялівщині, байдуже бо вони, так би мовити, п’ють «боржомі».

Старожили згадують як ще в 1940-ві роки вони ходили за водою на Стрижень в районі Красного мосту. Ми згадуємо як в 1990- ті варили рибну юшку в походах на деснянській річковій воді. А тепер хтось свідомо робить так щоб через кілька десятків років ми лише згадували як можна було пити навіть некип’ячену воду з крана.

Вам здається, що ви достатньо платите за воду по рахунках, що присилає "Водоканал"? Тоді готуйтесь, можливо вже скоро доведеться купувати ще й питну. Точнісінько, як у відомій рекламі: «Ви досі п’єте воду з крану? Тоді ми йдемо до Вас!»

А поки що залишається тільки констатувати: по цінах столицю вже давно наздогнали, по вирубуванню зелених насаджень - теж, отож тепер залишилось наздогнати і за якістю води… Хвороблива і невтішна тенденція сьогодення. Чи залишиться Чернігів екологічно чистим містом? Зворотній відлік почався.

Василь ГОРОДИСЬКИЙТеги:якість води, Чернігів, Експоцентр, питна вода


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
1
Сьогодні такою похмурою картиною мало кого здивуєш. І здається єдине, у чому виграє наразі наш люд- у Чернігові чи у моєму Новгороді-Сіверському, так це у відсутності помітного бажання вникати у суть "проблеми води"!? Мабуть не настав на загал той час , від якого відлік піде вже не за "московським " часом, а за властивим відбором- виживає сильніший. Поки ж людям пофіг, бо якби не так, то вже б примусили безглуздих керівників робити так, як книжка пише.
avatar