Односелець написав про земляка

Представляючи гостя, голова обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка Василь Чепурний зауважив, що саме в листуванні знана людина постає набагато цікавішою, живішою, ніж у своїх творах. Тому в європейських літературах тема епістолярії є в пошані, а в українців такої пошани не було виключно з огляду на бездержавність.
Іван Забіяка про свого патрона висловився так:" Я відчуваю його всіма фібрами своєї душі. Якби ми жили в одночассі -- були б великими друзями!". Автор книги опрацював більше 400 листів Василя Горленка і створив захоплюючий плин життя знаного етнографа, літературного критика, мистецтвознавця.
Вони обидва з села Ярошівка Талалаївського району, яке з дивної прихоті влади носить ім'я Українське -- а якими ще мають бути села в Україні? Написавши книгу про земляка, Іван Забіяка не тільки віддав йому данину пам'яті, але й підніс своє село. Де, до речі, живе щоліта.
Цікавим було авторське порівняння "Повії" Панаса Мирного і "Воскресения" Льва Толстого -- ще Горленко писав, що про другу річ "шаленіє російська преса, а в нас мовчать" про твір несогірший. Але, як зауважив Іван Забіяка, у Мирного героїня помирає під тином, а в Толстого -- виходить на нормальний шлях. "Україну і зараз підганяють під тин", -- сказав Іван Забіяка.
У представленні книги в прес- клубі "Просвіта" взяли участь кандидат філологічних наук Тетяна Дзюба, головний редактор журналу "Сіверянський літопис" Сергій Павленко, поет Яків Ковалець.
Читайте також |
Коментарі (0) |