реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОНОМІКА

Новорічні подарунки і... оподаткування

Оподаткування святкових подарунків та квитків на новорічно-різдвяні заходи

Верховною Радою України як виняток із загальних положень, встановлених частиною третьою ст. 1 Закону України «Про систему оподаткування», прийнято спеціальний Закон України від 30.11.2000 р. № 2117-III «Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків», що діє кожного року у період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року.

Відповідно до цього Закону суми коштів, які платники податку на прибуток підприємств перераховують органам державної влади, органам місцевого самоврядування, громадським (у тому числі профспілковим) організаціям та створеним ними закладам освіти, охорони здоров'я та культури, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів, на проведення новорічних і різдвяних свят для дітей і підлітків та на придбання дитячих святкових подарунків, включаються до складу валових витрат таких платників податків у розмірі, що не перевищує 4 відсотків оподатковуваного прибутку попереднього (звітного) періоду.

Звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з продажу виробничими та торговими підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей, що закуповуються за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, профспілкових комітетів підприємств та організацій, інших неприбуткових організацій. При цьому суми податку, сплачені виробниками дитячих святкових подарунків за придбання сировини та матеріалів для їх виробництва, відносяться до складу валових витрат і до податкового кредиту не включаються.
Вартість святкових подарунків та квитків на новорічно-різдвяні заходи, отриманих дітьми від установ і організацій, не включається до сукупного оподатковуваного доходу громадян, які є батьками.

Під дитячими святковими подарунками слід розуміти набори товарів, які містять лише кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва і фрукти, загальною вартістю не більше 8 відсотків прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня звітного податкового року.

Суму прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня 2010 р. встановлено Законами України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» та «Про Державний бюджет України на 2010 рік» у сумі 869 грн.
Тобто, у 2010 р. вартість святкових новорічних подарунків, отриманих дітьми від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій (у тому числі профспілкових) та створених ними закладів освіти, охорони здоров'я та культури, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів, не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб - батьків таких дітей у сумі 69 грн. 52 коп. (869 грн. х 8 %).

Оскільки вищевказаним Законом не встановлено обмежень щодо вартості квитків на дитячі новорічно-різдвяні заходи, то слід розуміти, що до сукупного оподатковуваного доходу громадян, які є батьками дітей, що отримують такі квитки, не включається повна вартість квитка.

Ірина Берегова, ДПІ у м. Чернігові
Теги:Податки, новорічні подарунки, Ірина Берегова


Читайте такожКоментарі (0)
avatar