реклама партнерів:
Головна › Новини › Гарячий коментар

Ніжинські "робінгуди": міліція бореться із журналісткою

За напис білою фарбою «Наркобарони» навпроти Ніжинського міського відділу міліції журналістку Ірму Крат протримали в ньому 8 годин, розповідали, що заведуть на неї справу за хуліганство і дадуть до 6 років, або хоча б посадять на 15 діб. Посеред ночі у відділок було викликано приблизно 20 міліціонерів, прибув і начальник Ніжинського МВ УМВС Олександр Шипілов, який до свого призначення на цю посаду був свідком по справі ніжинських робінгудів.

Це коротке викладення історії, яку Ірма Крат розповідала нам телефоном майже годину. Останні дні вона перебуває в Ніжині, де організувала кампанію по збору підписів на захист ніжинських робінгудів. За цей час вона зібрала близько 2000 живих підписів мешканців Ніжина, роздала багато ще не завершених підписних листів, записала десятки відеоінтерв’ю з людьми, які або особисто знали робінгудів, або вдячні їм за їх вчинок і не бояться говорити про це відкрито.

Приблизно о 7 ранку міліція все таки дозволила Ірмі позвонити довіреній особі, і вже та підняла на ноги друзів. Олександра Кужель, депутат АР Крим дзвонила в Ніжинського МВ УМВС тричі починаючи з восьмої години ранку. Перші два рази їй казали «в нас нікого нема», «ми нічого не знаємо» і тільки коли пані Олександра сказала «все, я виїжджаю з народними депутатами», міліціонери визнали, що Ірма у них.

Під відеозапис в присутності понятих Ірму намагалися змусити підписати якісь папери, зміст яких через виснаження і погане самопочуття вона не могла чітко усвідомити. Вона категорично відмовилася щось підписувати без присутності адвоката, але і попросила дати їй копії документів. В чому їй, знов таки під відеозапис, було відмовлено. Ірма не впевнена в тому, які звинувачення їй висунуті, під час допитів міліціонери озвучували хуліганство (ст. 296-1 ККУ) та пошкодження державного майна.

Приблизно об 11 ранку міліція відвезла Ірму в найдорожчий готель міста попри її протести (вона зняла в Ніжині квартиру, де були всі її речі, і хотіла повернутися туди). Міліція проінструктувала покоївку не давати Ірмі нікуди дзвонити, крім як на номер 102. Спочатку міліція чергувала під готелем, але через кілька годин вони пішли. На питання скільки часу вона може перебувати в цьому готелі, як її поселили без паспорту і хто за це платив, персонал готелю відповідав, що це домовленості з начальником міліції і питати треба його.

Напис «Наркобарони», який вночі при затриманні фотографувала міліція, вже стерли.

майдан



Теги:Ірма Крат, ніжинські робінгуди, Ніжин, накроторгівля


Читайте також






Коментарі (2)
avatar
1
Ох, йо... Міліція з журналісткою "бореться"! Берешся малювати на асфальті під відділом - так або організовуй "роботу", або будь готова вправно тікати чи за вчинок відповідати. А то починається потім...
avatar
2
За адміністративне правопорушення
23. 06. 2012 p. на редактора газети правоохононці склали протокол
В темний час доби, близько 04:00 ночі 23 червня працівники міліції Ніжинського міськвідділу УМВС виявили, що двоє невідомих в рукавичках написали фарбою на асфальті навпроти міськвідділу «Наркобарони» і стрілкою вказали на міськвідділ.
Коли побачили працівників міліції, один з невідомих відразу втік. Іншим виявилася жінка, яка, пройшовши до міськвідділу, навідріз відмовилася надавати свої анкетні дані та пояснення.
Інформація була зареєстрована в журналі реєстрації заяв та повідомлень про злочини Ніжинського міськвідділу.



Приблизно о 06:30 23 червня було встановлено, що цією особою є головний редактор Гадяцької міської газети «Свобода Слова» (місто Гадяч, Полтавської області) Крат Ірма Миколаївна. В подальшому, в присутності понятих, остання пояснила, що напис в темний час доби навпроти міськвідділу вона зробила власноруч, висловлюючи свою незгоду з рішенням Деснянського районного суду міста Чернігова щодо вироку так званим «Ніжинським робінгудам».
Через мережу Інтернет на сайті Полтавської області, в присутності понятих, було підтверджено особу затриманої. Вона дійсно представлена там як головний редактор газети «Свобода Слова» з міста Гадяч Полтавської області.
Після цього громадянці було роз'яснено її права та складено протокол згідно ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів», що передбачає штраф від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В присутності понятих жінка погодилася з фактом правопорушення, викладеного в протоколі про адміністративне правопорушення, але підписувати протокол відмовилася без будь-яких пояснень.
Після ознайомлення з матеріалами, І. Крат заявила, що претензій до працівників міліції не має, про що зробила власноручний запис у книзі відвідувачів Ніжинського міськвідділу УМВС.
Матеріали направлені на розгляд адміністративної комісії для прийняття рішення.
avatar