реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

Несподіваний співавтор нашого Гімну, поет та садівники

Мав честь представляти постаті Ігоря Качуровського та Вербицьких в проекті міського управління культури "Імена у назвах вулиць".

Мабуть, найбільш несподіваною для слухачів стала інформація про те, що чернігівець є співавтором Гімну України. Це Микола Вербицький- Антіох (1843- 1909), що жив ув одній кімнаті з Павлом Чубинським під час навчання в Санкт- Петербурзькому університеті і хлопці утворили текст на мотив мазурки Домбровського (нині - гімн Польщі "Єще Польська не згінєла"). Нашому землякові належать два перші рядки:" Ще не вмерла Україна, ні слава, ні воля, Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля".

Вулицю ж ми назвали іменем Вербицьких, щоби заодно пошанувати й іншого Вербицького - Михайла, який є автором музики Гімну.

Другий герой моєї розповіді - народжений у Крутах поет, перекладач, журналіст, лавреат Національної Шевченківської премії Ігор Качуровський (1918- 2013). Він і похований за заповітом у Крутах - заповіт виконав просвітянин Микола Шкурко .

А яблука, що бачите на знімку, теж до речі - Катерина Литвин розповідала про велику, талановиту родину Симиренків, вулиця яких в рамках дерусифікації також є в нашому місті. І хто ж не знає знаменитого ранету Симиренка?! І хто ж не задумається про нещадну систему російських окупантів, які знищили родину геніальних українців?!

Василь ЧЕПУРНИЙ



Теги:Симиренки, перейменування вулиць, Ігор Качуровський, дерусифікація, Катерина Литвин


Читайте також






Коментарі (0)
avatar