реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ

Народний Рух вимагає ветувати антиселянський закон

30 листопада 2021 року на засіданні ВРУ ухвалили в цілому проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" (№ 5600). Його ініціаторами виступили прем’єр-міністр Денис Шмигаль та голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Мета проекту 5600 вирівняти податкове навантаження на аграріїв і вивести нелегальних, тіньових агропідприємців в правове поле за рахунок введення мінімального податкового зобов’язання (МПЗ). Проте, додаткові кошти вимушені будуть сплачувати малі фермерські господарства та фізичні особи, які обробляють для власних потреб один чи кілька паїв.

НРУ висловлює своє занепокоєння впровадженням значних змін до податкового законодавства в аграрному секторі без передбачення достатнього перехідного періоду, оскільки це негативно впливає на інвестиційну привабливість України, адже такі зміни шкодять довгостроковому бюджетному плануванню компаній.

В законі 5600 встановлюється мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) в рік з 1 га с/г землі, що у власності чи користуванні, незалежно від того чи отримав фермер чи власник землі прибуток. МПЗ встановлено в розмірі 5% від нормативної грошової оцінки (НГО), це перевищує середні по Україні показники суми сплачених податків легальних с/г виробників. Пропонуємо встановити МПЗ в розмірі небільше 4% від НГО. Для ФОП, платників єдиного податку четвертої групи (сімейні фермерські господарства до 2 га) – МПЗ до 2% НГО.

Розмір земельної ділянки, що перебуває в користуванні фізичної особи, та звільняється від сплати МПЗ мусить становити не менше 1 га.

Варто зауважити, що закон 5600 містить ряд інших ініціатив, які дискримінують платників податків по відношенню до контролюючого органу. Тому, НРУ вимагає максимально знизити всі можливості для тиску на бізнес з боку фіскальних органів.

Мета цього законопроекту цілком зрозуміла. Його ініціатори й не приховують своїх намірів. Замість того, щоб змусити олігархів жити за законом і платити податки, ініціатори цього законопроекту вирішили посилити податковий тиск на малий та середній бізнес. Адже фермери не мають власних телеканалів або ручних нардепів. Вони сьогодні беззахисні перед державою. Замість підняти ставки на ренту та податки для тих, хто десятками років наживались на народному багатстві, команда президента хоче за прикладом більшовиків «розкуркулити» середніх та дрібних землевласників. І за їх рахунок поповнити бюджет, який втрачає від безгосподарності та непрофесійності.

НРУ заявляє, що збільшення лише фіскального тиску, без заходів стимулювання, не сприятиме розвитку агробізнесу. Законопроект 5600 мусить бути ветованим Президентом.

За дорученням Політичної Ради НРУ

Голова Політичної партії
«Народний Рух України» Андрій Корнат

м.Київ,
15.12.2021 р.Теги:нові податки, закон 5600, Народний Рух, фермери


Читайте такожКоментарі (0)
avatar