реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Начальники штабів зі всієї України радилися в Чернігові.

З 19 по 21 липня в Чернігові проходить науково-практична конференція для керівників штабних підрозділів з усіх областей України.

На порядок денний конференції винесено два питання: «Про функції та завдання штабних підрозділів в реалізації положень нового кримінально-процесуального законодавства та особливості застосування його окремих інститутів, у тому числі щодо формування та ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, обліку злочинів, тощо», а також «Про результати роботи штабних підрозділів з питань організації управлінської діяльності, функціонування чергових частин, дотримання обліково-реєстраційної дисципліни і законності та організаційні заходи, щодо удосконалення їх діяльності».

Для участі в конференції до Чернігова прибули начальники штабів ГУМВС та УМВС областей України на чолі з начальником Головного штабу МВС України генерал-майором міліції Анатолієм Лазарєвим та його заступником полковником міліції Володимиром Дитюком, керівник департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення МВС України генерал-майор міліції Ігор Аршинов, та заступник начальника головного слідчого управління МВС України майор міліції Олег Татаров, начальник Державного науково-дослідного інституту МВС України генерал-полковник міліції Михайло Вербенський, начальник кафедри кримінального процесу Національної академії внутрішніх справ України Лариса Удалова.

Серед запрошених до обговорення — заступник прокурора Чернігівської області, старший радник юстиції Олександр Ясь, голова Чернігівського апеляційного суду кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Садіг Тагієв.

До навчань, крім гостей з областей, були залучені і всі керівники відділів і служб УМВС в Чернігівській області та працівники слідчих підрозділів.

Відкрив науково-практичну конференцію начальник Головного штабу МВС України генерал-майор міліції Анатолій Лазарєв, який зокрема дав високу оцінку готовності УМВС України в Чернігівській області до проведення наукового форуму, сказав, що керівництвом Міністерства не випадково місцем проведення конференції вибрано Чернігів. Доповідач звернув увагу на високу організацію та солідне матеріально-технічне забезпечення УМВС. В своїй доповіді він, зокрема, торкнувся проблем введення в дію нового КПК та тих завдань, які поставлені сьогодні перед учасниками наукового зібрання: виробити єдиний загальний алгоритм дій та порядок роботи в умовах дії нового кримінально-процесуального кодексу. А начальники штабів саме і відповідають за координацію та організацію всіх напрямків діяльності підрозділів ОВС, починаючи від МВС і закінчуючи міськрайвідділом внутрішніх справ.

Потім, до гостей наукового зібрання на правах господаря, від імені міліції Чернігівщини звернувся начальник УМВС України в Чернігівській області генерал-майор міліції Олександр Михайлик. Він, перш за все, подякував керівництву МВС за високий статус довіри до нашого Управління, а також сказав, що подібні зустрічі дуже корисні в плані обміну досвідом та здобутками. В ході них можна більше дізнатися про той передовий досвід, який впроваджується на території інших областей. Олександр Григорович також зазначив, що зустрічі на найвищому рівні на Чернігово-Сіверській землі вже стають доброю традицією. У Чернігові вже проходили зустрічі працівників служби ДСБЕЗ, внутрішньої безпеки, НДЕКЦ, відділів інформаційних технологій, підрозділів по зв’язках з громадськістю. Це в деякій мірі символічно, бо ще 907 року саме на Чернігівській землі відбувся перший з’їзд князів Київської Русі, яка в подальшому стала колискою трьох братніх народів Російського, Українського та Білоруського.

І щоразу всі ці зустрічі проходили в конструктивному руслі та мали плідні вагомі результати.

Сьогодні ми зібралися тут з усієї України, щоб обговорити і напрацювати нові плани та напрямки роботи штабних підрозділів, виробити єдину тактику діяльності.

Дозвольте мені вітати Вас з початком науково-практичної конференції, присвяченої заходам з підготовки органів внутрішніх справ до роботи за новим кримінально-процесуальним законодавством. Я сподіваюсь що сьогоднішня зустріч буде плідною і результативною, забезпечить ефективне впровадження в діяльність ОВС положень нового кримінально-процесуального кодексу України, а також сприятиме в подальшому вдосконаленню діяльності штабних підрозділів.

Голова Чернігівського апеляційного суду Садіг Тагієв зазначив, що прийняття нового кримінально-процесуального кодексу має фундаментальне значення для всього українського суспільства, в кримінальному процесі з’являться нові суб’єкти: суддя-слідчий, суд присяжних і т.п. Весь процес тепер буде зосереджений в судах. Головне – зміна внутрішнього підходу працівників до процесу проведення слідства.

В процесі обговорення питань з порядку денного конференції з доповідями почергово виступили: заступник начальника головного слідчого управління МВС України, майор міліції Олег Татаров, начальник кафедри кримінального процесу Національної академії внутрішніх справ України Лариса Удалова, начальник Державного науково-дослідного інституту МВС України генерал-полковник міліції Михайло Вербенський, та начальник департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення МВС України генерал-майор міліції Ігор Аршинов. З огляду на формат зібрання, всі ці доповідачі не обмежилися сухим викладом матеріалу, а запросили слухачів до дискусії. Цей доречний крок, справді, дозволив виявити низку проблем, які можуть виникнути при практичному застосуванні положень нового КПК. Тож за результатами обговорення будуть сформульовані деякі пропозиції стосовно докладного роз’яснення окремих вимог Кодексу чи навіть доопрацювання певних його положень.

Окрім наукової роботи, учасники конференції змогли приділити деякий час ознайомленню з матеріально-технічною базою УМВС України в Чернігівській області, оцінити масштаби оновлення, якого зазнала впродовж останніх двох років адміністративна будівля Управління, докладно оглянути нещодавно введену в експлуатацію пересувну експертно-криміналістичну лабораторію УМВС.

Після насиченого трудового дня учасникам конференції було запропоновано не менш насичену культурну програму: оглядові екскурсії по визначних та пам’ятних місцях древнього міста над Десною. Гості відвідали Свято-Троїцький собор, побували в Антонієвих печерах та на історичному Валу, що є своєрідною візитною карткою Чернігова

Борис КОНОВЧЕНКО



Теги:міліція, злочинність, УМВС в Чернігівській області


Читайте також



Коментарі (1)
avatar
1
Правоохоронцям є про що задуматися і поговорити. За роки незалежності злочинність в Україні в порівнянні з радянським періодом зросла в рази.
Щорічно в Україні відбувається 5 тисяч навмисних вбивств, та ще 6 тисяч людей автомобілісти вбивають на дорогах. Для порівняння - за 10 років в афганській війні весь СРСР втратив 13,6 тис. людей. А у нас щорічно вбивають 11 тисяч людей.
Україна в буцигарнях утримує вп'ятеро більше зеків, ніж відома колись як батьківщина світової мафії та бандитизму - Італія. Обійшли Європу!
А чи не випадково правоохоронці зібралися саме в Чернігові? Невже лише для того, щоби подивитися історичні памятки вони зібралися у нас? Чи не попереду всіх в Україні ми щодо злочинності?
avatar