Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ
Микитась використав на вибори майже 2 мільйони, а Власенко вніс "свої" більше мільйона
31-Сер-16 1069 0.0 0
Переможець виборів у 206 окрузі Максим Микитась витратив майже 2 млн грн, найбільше серед 10 основних претендентів. Партії офіційно не фінансують кандидатів, проводячи кошти через приватних осіб, а приклад публічного фандрейзингу подав лише один кандидат.

Минулого року Чернігів був полем бою між кандидатом від БПП Сергієм Березенком та лідером “Укропу” Геннадієм Корбаном. Цього року ці політичні сили відмовилися від реальної боротьби за мандат, фактично віддавши округ київському забудовнику Максиму Микитасю. Політик - фігурує у каталозі антикорупційних журналістських розслідувань руху ЧЕСНО.

Це помітно і з передвиборчими витратами. В 2015 кандидат від БПП офіційно витратив на кампанію 2,5 млн грн, то цьогорічний кандидат від БПП Сергій Гарус — менше 25 тис. грн. Так само і в “Укропу” - цьогорічний кандидат Ярослав Гірич витратив менше 200 тис. грн, хоча Геннадій Корбан минулого року вклав у вибори 3,4 мільйони.

Але і в інших кандидатів цифри не досягають минулорічних рекордів.

Фаворити використовували власні чи сімейні кошти

Переможець виборів — самовисуванець Максим Микитась — залучив на вибори найбільше з перших 9 кандидатів — майже 2 млн грн. З них 550 тис. грн власних коштів. Зауважимо, що у минулому скликанні він був найбагатшим депутатом Київради і за 2014 рік отримав понад 48,5 млн грн. Окрім своїх коштів, Микитась залучив також 1 млн 400 тис. грн добровільних внесків фізичних осіб. Проте ці гроші надали 3 особи: дружина самого Микитася Наталія (550 тис. грн), Рєзник Дмитро Дмитрович (два внески по 150 тис. грн) та, ймовірно, його дружина Рєзник Олена Євгеніївна (550 тис. грн).

Максим Микитась не відповів на наше запитання, хто такі Рєзникі, та чому вони вирішили зробити такі значні внески. Дві особи точно з таким ПІБ причетні до ТОВ “Ел-Лада”, а Рєзнік Дмитро Дмитрович — також до ТОВ “Енергопласт”. Особа з інакше написаним прізвищем — Роман Наумович Резнік — за даними журналістів, ймовірно, пов'язаний із бізнесом нинішнього мера Чернігова Владислава Атрошенка, а також був кандидатом від БПП на місцевих виборах. Його імовірний батько, Наум Резнік, у фейсбуку дружить із Дмитром та Оленою Резніками, проте чи є це саме донори кампанії Микитася, і чи перебувають вони у родинних зв’язках із ймовірним бізнес-партнером Атрошенка, з'ясувати не вдалося.

Нагадаємо, мер Чернігова - представник БПП - публічно підтримував на виборах Максима Микитася.

В висуванця “Батьківщини” Юрія Власенка, який показав другий результат на виборах, все ще простіше — згідно зі звітом, він сам вніc 1 млн 245 тис. грн, які витратив на вибори. Зауважимо, що у деклапації за 2011 рік його дохід становив дещо більше 20 тисяч гривень. Так само за рахунок суто власних коштів провели кампанію самовисуванець Григорій Ткаченко та “укропівець” Ярослав Гіріч.

Загалом варто звернути увагу на тенденцію, що навіть партійні кандидати переважно не зазначають у звіті гроші, отримані від їхніх політичних сил. Оскільки партії віднедавна змушені звітувати за свої надходження та витрати, “провести” гроші через фізичних осіб набагато простіше. Серед 9 кандидатів, які набрали найбільше голосів, від своєї партії кошти отримував лише кандидат від “Демократичного альянсу” Ігор Андрійченко (113 260 грн). Згідно зі звітами, “Батьківщина”, “Радикальна партія”, “Самопоміч”, “Опозиційний блок”, БПП та “Укроп” не перерахували на рахунки своїх кандидатів жодної копійки.

Проте якщо придивитися до донорів детальніше, зв'язки з партією знайти досить легко.

Павло МИРОНОВ, аналітик ЧЕСНО


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Юрій Власенко, округ 206, БПП, Максим Микитась, Чесно


Читайте такожКоментарі (0)
avatar