Головна › Новини › ПОДІЇ
Лугове протистояння у Локнистому триває
14-Трав-19 263 0.0 0
«Голос України» вже повідомляв про переорювання агрофірмою «Сіверський край» розпайованого лугу в селі Локнисте Менського району. Тоді фермерські трактори переорали як землю орендованих паїв, так і не переданих в оренду. Селяни вийшли на перекриття траси Чернігів – Новгород- Сіверський. Тому, як повідомила речниця Національної поліції в області Юлія Ковтун, поліція порушила два провадження - за статтями «Самовільне зайняття землі» та «Блокування транспортних комунікацій».

Тим часом комісія при Менській районній державній адміністрації встановила суму збитків, яку агрофірма має виплатити потерпілим власникам паїв. Її визначено у 28 тисяч. Проте селяни Локнистого з цим не погоджуються, сподіваючись на рішення суду, який і має встановити справедливу суму компенсації. За неофіційними даними, ті селяни, які передали свої паї в оренду згаданій фірмі, отримали по 50 тисяч гривень – як невстановлену законом плату за фактичний продаж землі ( у формі оренди на 49 років). Тож є що відстоювати і фермерам…

В Чернігівській обласній раді пройшла нарада щодо конфлікту в Локнистому – на неї приїхали представники всіх зацікавлених сторін. На жаль, дійти до згоди не вдалося. Тому на черзі – засідання антирейдерського обласного штабу.

Депутат обласної ради Василь Леоненко звернувся на нараді до фермерів: «Виплатіть компенсацію потерпілим власникам паїв. Якщо є невитребувані паї, то розпоряджається ними сільська рада. Вона може укласти угоду і платити гроші на спецрахунок. Як знайти спільну мову? Відшкодуйте по 5 тисяч гривень кожному, засійте травою і не чіпайте». Дісталося і голові сільської ради, який не має обліку земель.

Натомість адвокат фірми Наталія Дубовик заявила, що підприємство все вчинило законно, а до засобів масової інформації готують судові позови. Про залагодження конфлікту представниця фірми не говорила.

«Представники агрофірми тарабанять своє і не хочуть читати закон, - коментує підсумки засідання депутат обласної ради Василь Леоненко. – Так навіть передані їм в оренду паї вони не мали права переорювати, бо це ж луги і призначення їх не змінене. Тобто перетворювати луги в поля не можна. Не кажучи вже про те, що вони переорали і дороги між паями, і непередані їм паї».

Заступник голови обласної ради Арсен Дідур підсумував засідання таким чином: «Локнисте - це лакмусовий папірець для нас всіх і якщо ми не захистимо селян, то нам немає чого робити на своїх посадах. Обласна рада готує відповідного листа і питання розглянуть на антирейдерському штабі. Держава надасть людям юридичний супровід у питаннях позову та розірвання договорів оренди».

Загальна площа переораного лугу – 15 гектарів. «А найбільше мені шкода, що такими діями знищується природа, - каже Василь Леоненко. – Адже як не буде лугу, то постраждає і Десна, певно, не буде і лебедів, які зараз там плавають, не буде іншої птиці».

На фото: нарада в Чернігівській обласній раді, яку веде заступник голови Арсен Дідур. Перший від нього – депутат обласної ради Василь Леоненко.
Фото з сайту Чернігівської обласної ради.

"Голос України"Теги:Локнисте, Чернігівська обласна рада, рейдерство, Василь Леоненко


Читайте такожКоментарі (0)
avatar