Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Комусь знадобилося налякати людство, або Чи треба захищатися від коронавірусу
23-Бер-20 7701 4.5 1
Новий коронавірус COVID-19 – не більше, ніж звичайна респіраторна інфекція, а зупинить його тільки природне вироблення імунітету населення, для чого потрібен час. Те, що сьогодні штучно нагнітається паніка навколо цього вірусу, вже відомо багатьом.

ест-системи по виявленню цього вірусу ще три місяці тому не було в жодній країні. Тепер її створили, почали виявляти цей вірус у людей – і тут же заговорили, що цей вірус народився в Китаї. Звідки така впевненість? Так, може, він і народився в Китаї, але гуляє там і по світу вже років п'ять або більше, і без спеціалізованої тест-системи його просто не виявляли, а ставили хворим найрізноманітніші діагнози: від важких форм ГРВІ до атипової пневмонії з різними ускладненнями у конкретних людей, – розповідає доктор медичних наук Микола Філатов.

Навіщо все це робиться? Налякана людина легше віддає гроші та стає більш керованою. Саме в цьому криється корінь даної проблеми. Комусь і для чогось знадобилося дуже сильно налякати людство.

Можна почути, що цей вірус створено штучно. Але який у цьому сенс? Для того, щоб завдати шкоди здоров'ю людей? Тоді має бути висока летальність, важка клініка, висока контагіозність і так далі. А тут що ми бачимо? Летальність у нас яка? Високопатогенний «пташиний грип» H5N1 – у нього летальність 52,8 відсотка. Це означає, що половина людей, які інфікувалися на цей грип, вмирали. При цьому смертність і захворюваність були абсолютно незалежні від віку, статі, расової приналежності й того, чим людина займається. Цей вірус значно страшніше, ніж коронавірус.

Коронавірус – один з респіраторних вірусів, відомих давно. Вони – у звичайній респіраторної інфекції, яку ми називаємо ГРЗ, в певній частці присутні, причому давно. Ну і що? Ось цей новий, у нього летальність 3,4, ну максимум 4 відсотки! Про що це говорить? Та ні про що. Це звичайна респіраторна інфекція. І раптом такий бум! Чому? Чому такий бум виникає, коли підстав до нього нема? Діти й підлітки не хворіють практично взагалі. Хворіють дорослі та люди похилого віку.

Я розумію органи влади. Всім хочеться, з одного боку, відзначитися, прийняти якісь гучні рішення, а з іншого, перестрахуватися, щоб потім, не дай Боже, у чомусь їх не звинуватили – в халатності, бездіяльності, недалекоглядності, що не впорався, не своє місце займаєш.

Те, що сьогодні штучно нагнітається паніка навколо цього вірусу, вже відомо багатьом. Чи то політикам це треба, чи то якимось сірим кардиналам від економіки та фінансів, я не знаю. Але якісь ігри навколо всього цього йдуть, в тому числі викачування з людей грошей. Ліки ажіотажно розкуповуються. Хтось маски за космічними цінами пропонує, хтось дезинфікуючі серветки, хтось індивідуальні засоби захисту, халати, спецкостюми й так далі. З боку може здатися, що світ божеволіє.

Все питання в тому, чи треба від цього вірусу захищатися. Ну виявили цей вірус у людини. І що? Він що, завдав шкоди її здоров'ю, якщо симптомів ніяких нема? Звичайно, можна ввести тотальний карантин, все скупити в магазинах, сидіти по домівках, поки нас ніхто не заразив. Вийдемо, заразимося, і будемо ще три тижні сидіти.

Вірус, як відомо, був вперше виявлений в Китаї. Захворіла якась кількість людей. Кілька померли. Їх обстежили на віруси й виявили цей новий вірус. Проти нього зробили тест-систему. Коли вірус виявлений, щоб тест-систему зробити, потрібно три дні. Весь порядок його секвенування був опублікований, і тут же зробили аналогічні системи і французи, і італійці, і німці. Ну і почали виявляти за допомогою цієї тест-системи: хтось кашлянув, а хто і без симптомів, просто звернувся. І відразу що? Стали звучати: «косить», «розповзається». Як чума, як чорна віспа! «Викошує» міста і селища! Де все це в реальності?!

Припиниться або не припиниться епідемія коронавірусу до літа? Давайте за аналогією з грипом. Як тільки стає багато тепла й ультрафіолету, вірус грипу рости перестає. Він просто спить влітку, і все. Як поведеться саме цей коронавірус, передбачити складно, але я схильний вважати, що коли буде більше світла і тепла, то для нього це буде невдалий сезонний період, як і для більшості респіраторних вірусів, а це такий же респіраторний вірус, тому, швидше за все, влітку картина зміниться.

Але тут справа дещо в іншому, в страху. Країни одна за одною закриваються від приїжджих. Туристична індустрія постраждала найбільше. Але ось від китайських товарів, від китайських комплектуючих і навіть сільгосппродукції ніхто не закрився і не відмовився. Якщо і тут почнеться обвал, то це буде означати, що істерія, що розпалюється, цілеспрямовано чогось домагається, якоїсь мети. Налякати можновладців – так вони почнуть приймати гарячкові заходи, чим посіють ще більший ажіотаж і паніку, і, напевно, тільки в кінці цього процесу стане ясною та мета, яку переслідують сили або люди, що запустили весь цей процес. Це проблема не лікарська, не медична, це проблема для спецслужб і для аналітиків, які займаються економікою.


Народний оглядач


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Україна - Китай, короновірус, інформоперація, грип


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
1
Однозначно что ситуация с гриппом в этом году явно преувеличена.Как видим грипп в этом году снова мутировался и действует локально только на определённых территориях где высокая влажность и благоприятный для этой заразы температурный диапазон.Украина не входит в зону активного распространения вмруса тем не менее власти нагнали столько страху что и в самом деле можно подумать что происходит что то страшное.А ведь смертность от сезонных орз не превышает значений за прошлые годы. Заболевание гриппом всегда фатально заканчивалось для людей со слабым иммунитетов,а те кто посильней либо вообще не болели либо переболели с успешным выздоровлением. С потеплением в апреле воздух станет суше и вся вирусня пойдёт на спад а в мае про этот вирус забудут вообще.А там уже маячат другие проблемы,не исключено что аномально тёплая зима может дальше превратится в аномально жаркое лето. wink
avatar