реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Командира взводу Шпака поховали за новим військовим ритуалом

8 квітня відбулось прощання та поховання військовослужбовця 58 окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського старшого лейтенанта Володимира ШПАКА, який загинув внаслідок мінометного обстрілу російськими збройними формуваннями на території Луганської області.

Попрощатись із загиблим військовослужбовцем до Кафедрального собору святої великомучениці Катерини прийшли військовослужбовці Чернігівського гарнізону, ветерани російсько-української війни, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, члени громадських організацій та небайдужі мешканці міста.
До ритуалу прощання були залучені військовослужбовці Окремого президентського полку імені гетьмана Богдана Хмельницького та військовий оркестр Військово-музичний центр Сухопутних військ Збройних Сил України.

Спочатку в храмі відбулась заупокійна літія за участі настоятеля храму протоієрея Романа КІНИКА та головного капелана оперативного командування «Північ» протоієрея Антонія Панасенка, яка завершилась виконанням Державного Гімну України всіма присутніми на заході.

«Він був справжнім офіцером, тому що він був поруч із своїми солдатами саме у момент небезпеки…», - саме так охарактеризував старшого лейтенанта ШПАКА у своїй промові командувач військ Оперативне командування "Північ" / Operational Command “North” генерал-майор Валерій ЗАЛУЖНИЙ.

«Володимир Віталійович був прикладом для всіх військовослужбовців, мужнім сином своєї держави і він назавжди залишиться в нашій пам’яті…», - сказав про свого побратима командир роти лейтенант Андрій НЕСТЕРЕЦЬ.

До катафалку, після мітингу, процесія прямувала через коридор військовослужбовців, які схилили коліна, віддаючи шану офіцеру, якій поклав своє життя заради збереження суверенітету та територіальної цілісності країни і збереження мирного неба над більшою частиною її території.

Поховали Воїна на Алеї Героїв кладовища «Яцево» із дотриманням встановлених та затверджених Міністерством оборони України нових ритуалів українського війська: виконанням салюту, Державного Гімну України та врученням сім’ї загиблого Державного Прапору України, яким під час церемонії прощання була накрита труна старшого лейтенанта Володимира ШПАКА і Грамоти пошани та скорботи.

Шана і вічна пам'ять нашому земляку… Співчуття рідним, друзям та побратимам… Герої не вмирають!!!

Відділ морально-психологічного забезпечення та зв’язків з громадськістю Чернігівського обласного ТЦК та СП.

Фото Віктора КОШМАЛА


Теги:російсько - українська війна, Катерининська церква, 58 окрема бригада


Читайте такожКоментарі (0)
avatar