Головна › Новини › КУЛЬТУРА
Книга вийшла завдяки виграшу у Європейському суді
22-Квіт-18 539 0.0 0
20 квітня 2018 року побачила світ книга "Похід Запорожців на Донбас і Крим: рік 1918". Головним меценатом, що забезпечив коштами друк цієї книги, є Владислав Попович. Ці кошти він отримав в результаті виграшу ним справи у Європейському суді з прав людини у Страсбургу про незаконне тримання його під вартою за часів недоброї пам'яті Януковича. Тож вихід зараз цієї книги, яку було написано ще в лютому 2013 року, є одним з безпосередніх здобутків Революції Гідності. При тому далеко недругорядним.

В книзі йдеться про події в Україні від лютого до квітня 1918 року. Книга є першим сучасним воєнно-історичним комплексним дослідженням того періоду Української Революції 1917 - 1921 років, в якому використано головні історичні джерела, що стосуються цієї теми. В тому числі й джерела наших політичних супротивників зі сходу. Книга, як і всі книги Видавництва "Стікс", є добре ілюстрованою, містить велику кількість мап, забезпечена довідковим додатком і покажчиками імен та географічних назв.

Сподіваємося, що ця книга знайде свого читача і стане вагомим внеском у формування новітньої історичної свідомості української нації через повернення із забуття Героїв, що офірували Україні свої життя.
21 квітня 1918 року, рівно 100 років тому, частина їх, на чолі з Петром Болбочаном, прорвалися до Криму через Сиваш, а інша частина, на чолі з Володимиром Сікевичем, вирушивши вранці зі Слов'янська (тепер Донецької обл.), пройшли через Краматорськ до Дружківки.
Героям слава!

Сергій КОВАЛЕНКО


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Крим, нові книги, Ніжин, Слов'янськ


Читайте такожКоментарі (0)
avatar