Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ
Якутія - Саха і Татарстан проти Москви
14-Бер-20 428 0.0 0
Представники громадських організацій Республіки Саха (Якутія) написали лист президенту Росії Володимиру Путіну, висловивши незгоду з приводу запровадження в конституцію країни поняття "народ, що утворює державу", як там пропонується назвати російський етнос
Про із посиланням на Idel Ural це передає Еспресо.TV.

"Впровадження до основного закону найбільшої багатонаціональної держави світу, що утворилася протягом тривалого відрізка історичного часу як унікальний сплав народів самих різних мов, традицій, культур та віросповідань, поняття "народ, що утворює державу", що розділятиме народи Росії на один чільний та інші другорядних, є найнебезпечнішим і безвідповідальним соціальним експериментом", - наголошується у відкритому листі Конгресу народу саха.

На думку підписантів, внесення таких змін та доповнень до конституції РФ порушить принцип рівності і рівноправності народів країни, внесе розкол в суспільстві і в міжнаціональних відносинах та стане небезпечним механізмом, що руйнуватиме державні основи Російської Федерації.

Фактично поправка стане "міною сповільненої дії", вважають у Конгресі.

Зі схожою заявою також виступили у Татарстані, де пропонованими змінами невдоволений головний муфтій Каміль Самігуллін та Форум татарської молоді, що об'єднує 120 організацій поволзьких татар в усьому світі.

Довідка

Як видно на схемі вгорі, Республіка Саха є найбільшим за розмірами суб'єктом російської держави і взагалі найбільшою адміністративнотериторіальною одиницею у світі, яка не має власної держави. За своєю площею (3 103 200 кв. км) вона дорівнює Індії (3 287 590 кв. км).Еспресо


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Якутія - Саха, розпад Росії, татарстан


Читайте такожКоментарі (0)
avatar