реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Гратулюю авторці!

06-Чер-21 398 0.0 0
"(...) Революціонери-українці руйнували імперію, але їх, як і самого Драгоманова, передусім цікавили політичні свободи і права особистості, серед яких не було прав національних. І саме в цьому й полягає найбільший парадокс всього революційного руху в Росії включно з політичним тероризмом, бо був він за своєю істотою великодержавним. Реальна федерація в умовах Російської імперії виявилася утопією, бо таку величезну територію могла об'єднувати винятково ідея централізму, що не передбачала жодного самоврядування чи національного самовизначення"
(Роксана Харчук. Шевченко, його читачі й нечитачі у ХІХ столітті. 2021).

Почитую собі книжку Роксани Харчук і набуваюся з нею. Дивним чином є книжки, які виходять за межі чистоти жанрової чи дисциплінарної, стаючи книжками-вікнами у світ. Вони допомагають зрозуміти ситуацію історичну, виводять на проблеми сьогодення й окреслюють світоглядні орієнтири.

Такою є це нібито літературознавчо-соціологічне дослідження Р. Харчук. Насправді, це одна з небагатьох книжок, яка повинна бути в бібліотеці українського гуманітарія (ширше, освіченої людини). Проста у викладі, аргументована і виважена розмова про виростання і зміну читацьких симпатій і антипатій до творів Шевченка, виростає у стратегію державотворчої перспективи.
Гратулюю Авторові.

Євген БАРАН


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Євген Баран, Роксана Харчук, нові книги, Тарас Шевченко


Читайте такожКоментарі (0)
avatar