реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Діячеві УНР відкрили меморіальну дошку

У селі Шабалинів Коропського району на фасаді місцевого будинку народних традицій і дозвілля відкрили меморіальну дошку на честь письменника, журналіста, культурного та громадського діяча часів Української Народної Республіки Федора Дудка. Урочистий захід, приурочений до Дня Соборності України, відбувся вчора, 23 січня. Серед його організаторів — ГО «Українська ініціатива».

Пам'ять видатного земляка прийшли вшанувати небайдужі до історичного минулого Коропщини. Завітали на відкриття і представники Чернігівської облдержадміністрації, Українського інституту національної пам’яті в області, місцеві владці.

Після офіційної частини та покладання квітів захід продовжився у Шабалинівському будинку культури, де учасники зустрічі ознайомилися з життєвим і творчим шляхом Федора Дудка. Про це розповідає сайт Чернігівська ОДА

Довідково. Федір Степанович Дудко народився 7 травня 1885 року в селі Шабалинів на Коропщині, тоді ще Сосницького повіту Чернігівської губернії. Навчався на курсах журналістики при Московському університеті. Друкував статті й оповідання у пресі демократичного спрямування під псевдонімами Одуд, Карпенко, Ф. Дудко-Карпенко, Трифон, Чугайстер.

У добу Української Народної Республіки Федір Дудко працював у міністерстві земельних справ. Друкувався в газеті «Краківські вісті» (Люблін), Берлінських часописах «Голос», «Церква й життя», був редактором української газети «Наше слово» (Брест) і «Пінська газета» (Білорусь). У 1949 році емігрував до США. У 1959–1961 роках працював у редакції «Лікарського вісника» (Нью-Йорк). Один із засновників і редакторів американського журналу «Новий світ». Помер 1 березня 1962 року в Нью-Йорку.

Більшість творів Федора Дудка тематично пов’язані з визвольним рухом в Україні 1917–1921 років. У його доробку — роман-тетралогія доби визвольної боротьби «В заграві» («Чорторий», «Квіти і кров», «На згарищах», «Прірва»), романи «Великий гетьман» (про І. Мазепу) та «Війна» (про події у Західній Україні 1939–1940 років), повісті «Чорний Крук», «Стрибожа внука» (про Анну Ярославну) тощо.Теги:Федір Дудко, Шабалинів, УІНП, українська еміграція, УНР


Читайте такожКоментарі (0)
avatar