Головна › Новини › Місто
Де мільйон? Питають у ЖЕКа
23-Сер-12 986 0.0 0
Комунальне підприємство «ЖЕК-10» (м. Чернігів) могло стати заможнішим майже на 1 млн грн.

Cпеціалісти Державної фінансової інспекції в Чернігівській області провели аудит фінансово-господарської діяльності КП «ЖЕК-10» Чернігівської міської ради за період 2009 – 2011 роки.

Причиною його проведення стала збиткова діяльність КП «ЖЕК-10» упродовж 2010 – 2011 років, зростання дебіторської та кредиторської заборгованості.

У ході дослідження державні аудитори вказали на низку чинників внутрішнього та зовнішнього характеру, що негативно вплинули на результати фінансово-господарської діяльності ЖЕКу та завадили йому додатково отримати понад 330 тис. грн і зменшити витрати на 637 тис. грн.

Так, внаслідок виведення житлової площі в нежитлову КП «ЖЕК-10» недоотримало доходу в сумі 77 тис. грн, оскільки тариф на послуги для нежитлових приміщень не враховує всіх послуг, які підприємство надає мешканцям житлового фонду.

З 1 січня 2009 набрала чинності Методика обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затверджена Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України №691 від 12.06.2008. Але змін та перезатвердження тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій впродовж 2009 – 2011 років не проводилося. Поряд з цим ВАТ ЕК «Чернігівобленерго» не прийняло пропозиції КП «ЖЕК-10» щодо збільшення компенсації вартості робіт з технічного обслуговування внутрішньобудинкових електромереж. У результаті комунальне підприємство недоотримало доходу в сумі 254 тис.грн.

Крім того, упродовж 2009 — 2011 років КП «ЖЕК-10» здійснило неефективних витрат в частині сплати адміністративних витрат та прибутку підрядних підприємств на суму 631 тис. грн. Між тим, за висновком аудиторів, підприємство могло б здійснювати роботи з поточного ремонту житлового фонду власними силами, утримуючи працівників для виконання ремонтних робіт або наймаючи їх за трудовими угодами.

За результатом дослідження Держфінінспекція надала рекомендації КП «ЖЕК-10» щодо покращення фінансово-господарської діяльності.

Сергій РЕВЕНОК,
головний державний аудитор Державної фінансової інспекції в Чернігівській області


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:ЖЕКи, ДФІ, оплата житла


Читайте такожКоментарі (0)
avatar