реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

Чому вулиця Серьожнікова стала знову Борисоглібською?

Імена наших вулиць

Спецпроект чернігівського товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка

Історія 14

Чому вулиця Серьожнікова стала вулицею Борисоглібською?

Вулиця Серьожнікова

У радянський час названа на честь Серьожникова Олександра Івановича (1915, Ростовська область, Росія – 1943, Чернігівська область), командира 292-го стрілкового полку 181-ї Сталінградської ордена Леніна стрілецької дивізії, майора, Героя Радянського Союзу (1943, посмертно) за форсування Дніпра.

Майор Серьожніков загинув при форсуванні Дніпра і до Чернігова стосунку не мав.

Внесок Серьожникова у вигнанні нацистських військ із Чернігівської області висвітлено в музейній експозиції Чернігівського обласного історичного музею імені Тарновського, краєзнавчій та історичній літературі тощо. На одному з будинків у Чернігові встановлено меморіальну дошку на його честь.

Таким чином, топонім на честь Серьожникова Олександра Івановича є імперським маркером, що звеличує, увіковічує, пропагує та символізує державу-окупанта та її армію.

Вулиця Борисоглібська

Ще у 1805 р. на планах Чернігова значилася Борисоглібська вулиця, оскільки вона веде до Борисоглібського собору.

Починаючи з другої чверті ХІХ ст., вулиця активно забудовувалася індивідуальними житловими будинками. На ній розташовувалися ряд крамниць та ательє.

У 1919 р. окупаційна більшовицька влада перейменувала вулицю Борисоглібську на Трудову, а в 1964 р. на О. Серьожникова.

Під час Другої світової війни вся дерев’яна забудова була цілковито знищена. При повоєнному відновленні акцент було вирішено зробити на пішохідній ролі вулиці, якою вона зараз і лишається. Загальна довжина – 300 метрів.
Найменування вулиці підкреслює її історичність, тим паче що вона веде від П’ятницької церкви до Валу.

Рішенням депутатів міської ради вулиця Серьожнікова перейменована на вулицю Борисоглібську.Теги:дерусифікація, Борисоглібська, чернігівська Просвіта, перейменування вулиць


Читайте такожКоментарі (0)
avatar