реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Чернігівські депутати вимагають зупинити підвищення тарифів та підвищити пенсії.

Сесія міської ради Чернігова прийняла звернення до Кабінету Міністрів України щодо недопущення підвищення вартості газу, тарифів на житлово-комунальні послуги для населення через неконтрольоване здорожчання вартості енергоносіїв. Про це повідомила пресслужба міськради.

У тексті цього звернення говориться, що «після тривалого карантину внаслідок коронавірусної інфекції, введення обтяжуючих нормативних актів для малого та середнього бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників в уcix сферах життєдіяльності українців представники центральної влади не вживають заходів щодо недопущення підвищення вартості газу та електроенергії для промислових споживачів, як і не запроваджують дієвих державних компенсаторних механізмів, що в результаті може призвести до підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Центральні органи виконавчої влади вдаються до спроб перекласти відповідальність за оплату житлово-комунальних послуг на місцеві громади i відповідні місцеві бюджети. Це суперечить конституційним засадам розподілу повноважень між органами державної влади i місцевого самоврядування, зводить нанівець досягнення політики децентралізації у наданні громадам реальних можливостей для розвитку».

Депутати міської ради також звернулися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності підвищення пенсій і виплати додаткової пенсії у 2021 році. У зверненні зазначено, що «останнім часом органи державної влади своїми рішеннями суттєво погіршили соціальне становище людей пенсійного віку.

Насамперед, це стосується штучного скорочення категорій, які мають право на отримання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, необґрунтоване скорочення фінансування субсидій.

Соціальне становище пенсіонерів також суттєво погіршилось через підвищення цін на товари першої необхідності. Викликає обурення неспроможність владних інституцій забезпечити відповідну цьому підвищенню індексацію пенсій».

У зв’язку з цим, депутати Чернігівської міської ради вимагають вжити термінових заходів для забезпечення додаткових матеріальних виплат пенсіонерам у поточному 2021 році. Для забезпечення таких виплат пропонують використати частину коштів, отриманих від Міжнародного валютного фонду, які надані Україні на подолання наслідків пандемії.Теги:тарифи, самоврядування, ціни, Чернігівська міська рада, пенсії


Читайте такожКоментарі (0)
avatar