реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Чернігів: підприємства жевріють, а митниця працює стабільно?!

За повідомленням Державної податкової інспекції сьогодні у місті Чернігові 1303 підприємств мають податкову віддачу менше одного відсотка (від загального обороту підприємства). Більш як 500 суб’єктів господарської діяльності звітують про відсутність діяльності, а 248 підприємств є збитковими.
В цей же час Чернігівська митниця повідомляє, що протягом січня – жовтня 2010 року вона перерахувала до Державного бюджету України 720 мільйонів 448 тисяч гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2009 року сума перерахованих коштів цього року збільшилась на 117,3 мільйони або на 19,5 відсотків.

На тлі повідомлень з митниці про успіхи з отриманням доходів у бюджет, повідомлення про збитки місцевих підприємств повертає українців у страшну реальність і, можливо, ще у більш страшне майбутнє.
Це означає, що сучасна українська економіка, як уламок «советской», керований компартійною номенклатурою, не здатна конкурувати на світовому ринку.
Більш того, Україна має всі ознаки колонії. Однією з ознак цього є те, що починаючи з цього року доходи до державного бюджету, отримані з митниць, перевищили доходи від збирання податків з вітчизняних суб’єктів господарювання.
Отже, бюджет України «тримається» валютних запозиченнях. На цю валюту в країну завозиться більшість товарів народного споживання. Україна перетворилася у хронічного боржника різних валютних, міжнародних фондів і інших держав.
Головне, що при існуючій корупції в державі, ніяких шансів повернути ці валютні запозичення ні нас, ні у наших дітей не має.
Тож закономірно, що рано чи пізно за ці валютні борги «світовий капітал» відбере у нас і державну незалежність, і право розпоряджатися прадідівською землею, її надрами та перетвориться у власника усього, що на ній буде вирощуватися і вироблятися.
Безумовно, найлегше здійснити це буде у разі, коли економічно і фізично активні українці виїдуть подалі з України, а неспроможні, що залишаться, повимирають.
Після жахів кількох голодоморів та війн, пережитих нацією тільки у минулому столітті та втечу десятків мільйонів українців з сіла у міста, масовий від’їзд їх онуків і правнуків у зарубіжжя виглядає вже не як геноцид нації, а цілком «природне» явище.

Сергій Соломаха

Коментарі (3)
avatar
1
Щоб зробити правильні, а не огульні, висновки треба знати структуру митних платежів. Треба враховувати також те, що Чернігівська область є прикордонно-транзитною. Хоча сама економіка області є такою як відображає статистика ДПІ.
avatar
2
Пане Шкурко, пошуайте "структуру митних зборів" України самі і переконайтесь, що головним тотальним збором на митниці є ПДВ у 20%.
ПДВ виникає через придбання за валюту товарів з закордону.
Чим більше купили - тим більше доходів у держ. бюджет від ПДВ + мито.
Пригадайте як на початку 2008 рокууряд Тимошенко (вдруге після 2005 року) штучно встановив курс долара з 5,1 до 4,5 грн. за 1 дол.
Вже у липні місяці було збільшення надходжень від "роботи" митниць на 35 млрд. грн. від ПДВ + 8 млрд. грн від сплати мита.
Тож Тимошенко вимагала у липні 2008 року від ВРУ розподілу цих додаткових надходжень у бюджет. Звісно для людей...
Тоді регіонали зірвали цей бюджетний бенкет.
Через два місяці в Укрїні розпочалася світова криза...
avatar
3
Правильно, а від експорту-мізер, бо економіка області нікудишня. Ще й придаток столиці у людському ресурсі. За природні ресурси область теж нічого не має.
avatar