реклама партнерів:
Головна › Новини › Гарячий коментар

Через реформи Табачника держбюджет втрачає гроші

Державний бюджет через неявку абітурієнтів на тестування з української мови та літератури втратив 3,5 мільйони гривень
Громадянська мережа ОПОРА висловлює стурбованість щодо низької явки абітурієнтів на зовнішнє незалежне оцінювання. Через те, що 51780 особи передумали складати тестування з української мови та літератури, державний бюджет вже втратив майже 3,5 мільйони гривень. Минулого року явка на тестування з цих предметів становила 94%. Тож, перше ЗНО-2010 проігнорували 11,94% учасників. На Чернігівщині загалом за три перші дні незалежного оцінювання явка абітурієнтів складала 89,6%, тобто приблизно кожен десятий із зареєстрованих не прийшов на пункти тестування.

За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти один тест коштує 65 гривень. Структура витрат на кожен з предметів передбачає оплату друку матеріалів, їх транспортування, перевірку та обслуговування пунктів тестування відповідним персоналом. За оцінкою експертів Громадянської мережі ОПОРА втрати для державного бюджету України за результатами першого ЗНО складають 3 мільйони 365 тисяч 700 гривень.

ОПОРА зробила висновки, що падіння явки пов’язано зі змінами до Умов прийому, запровадженими Міністерством освіти України за два місяці до початку тестування. Тож, деякі категорії абітурієнтами користуються новаціями та планують вступити поза зовнішнім незалежним оцінюванням:

- абітурієнти, що планують навчатися без відриву від виробництва на заочному відділенні та закінчили школу ще до 2007 року;
- абітурієнти, які складали тестування у 2008 та 2009 роках.

На думку експертів Громадянської мережі ОПОРА кожне з нововведень повинно ретельно прораховуватися, в тому числі щодо ймовірності перевитрат державних коштів.

Євген РОМАНЕНКО,
Поліський фонд досліджень
Теги:українська мова, бюджет, табачник, ЗНО, Поліський фонд, опора


Читайте такожКоментарі (0)
avatar