реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

Було б лише 65...

Що таке отакий вік для чоловіка? Але Віктор Дудко помер у 2015 році.

Так, широка публіка мало знає цього нашого земляка, народженого в Городні, у родині Івана та Наталки Дудків. Іван Петрович був легендарним журналістом районної газети "Сільські новини" (зараз бездарно перейменована у ніякі "Новини Городнянщини"), але його потенціал через систему комуністичного тлумлення так і лишився нерозкритим, або спрямованим на непотрібні опуси пошуку ленініських слідів на Городнянщині...

Син його Віктор мав усі шанси зреалізувати незроблене батьком і він багато встиг, хоча через його природню скромність про нього і мало знаємо.

Віктор Дудко закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Т.Шевченка і у 1982—1985 роках працював кореспондентом обласної молодіжної газети Чернігова «Комсомольський гарт». Закінчив аспірантуру Інституту світової літератури імені О. М. Горького АН СРСР, (Москва, 1989). Захистив дисертацію за темою «Епістолярна спадщина українських письменників реалістів кінця XIX — початку XX століття у контексті українсько-російських літературних взаємозв'язків». З 1989 року до кінця життя працював в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.

Вікіпедія пише: Його монографія «Тарас Шевченко: Джерелознавчі студії» (Київ, «Критика», 2014. — 411 с.) за кількістю нового матеріалу не має аналогів у шевченкознавстві, стала явищем науки і ввела дослідника до ряду «науковців унікальної ерудиції, спостережливості й таланту». Найпомітніший внесок В. І. Дудка в науку — його студії, присвячені першому українському часопису в Російській імперії «Основа». Цю тему Віктор Дудко досліджував протягом всього життя (публікації висвітлюють всі аспекти історії часопису, його авторів, читацьку аудиторію, цензурні матеріали тощо). Це близько 50 статей, які ввійшли в золотий фонд українського літературознавства.

... Не знаю чи три його сини продовжують справу батька.

Василь ЧЕПУРНИЙ



Теги:городня, Тарас Шевченко, Віктор Дудко, літературознавство


Читайте також






Коментарі (0)
avatar