реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Бої за Бахмут

Російські війська суттєво ослаблені біля Бахмута і відступили. Це свідчить, що російське Міноборони відмовилось від ідеї оточити підрозділи ЗСУ на цій ділянці фронту і тепер їхнє головне завдання – просто втримати позиції. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики ISW зауважили, що успіхи ЗСУ біля Бахмута підтвердили і командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський, і самі окупанти, зокрема ватажок ПВК «Вагнера» Євгєній Прігожин, і навіть російське Міноборони.

«Міністерство оборони Росії визнало українські контратаки нехарактерно швидко, заявивши, що російські війська відбили вісім наземних атак і три розвідувально-диверсійні групи на Донецькому напрямку, але заперечило повідомлення про прорив українських військ через російські оборонні лінії. Реакція Пригожина та Міноборони відображає посилення паніки в російському інформаційному просторі через спекуляції щодо запланованих українських контрнаступів і свідчить про зростаюче занепокоєння Вагнера та керівництва Міноборони Росії, а також відображає вказівки Кремля не применшувати українські успіхи», – йдеться у звіті ISW.

До цього призвело те, що російське командування розгорнуло поблизу Бахмута низькокваліфіковані підрозділи. Це означає, що росіяни відмовилися від ідеї оточення значної кількості українських сил. «Нездатність цих підрозділів виконати навіть цю обмежену місію вказує на те, що російські фланги в Бахмуті та на інших подібних укомплектованих ділянках фронту, ймовірно, є вразливими для українських контрударів. Розподіл сил МОУ в поєднанні зі змінами в геометрії поля бою також свідчить про те, що небезпека російського оточення значних українських сил в Бахмуті, можливо, минула. Сили Вагнера, ймовірно, продовжать вести лобові атаки в Бахмуті, що дозволить українським військам провести організований відхід із загрозливих районів у більш дрібному частковому оточенні, а не зіткнутися з широкомасштабним оточенням», – йдеться у звіті ISW.

За останній тиждень українським захисникам вдалося зайняти три позиції ЗС РФ на східному фронті в районі Бахмута та Соледара Донецької області. Про це свідчать дані інтерактивної картки Deep State.

Так, судячи з інформації, що відображається, ЗС РФ втратили позиції на південь від села Іванівське Бахмутського району. Там ЗСУ вдалося просунутися майже на кілометр углиб окупованої території.Ще одну позицію взято під контроль Сил оборони України між селами Предтечине та окупованою Кліщіївкою. Там ЗСУ, ймовірно, зайняли сектор площею 1,36 кв.км.

11 травня українські військовослужбовці показали покинуті позиції російських військ. Бійці 3-ї окремої штурмової бригади "Азов" здобули трофейні боєприпаси внаслідок вдалого штурму ворожих флангів.

За повідомленнями інформагенційТеги:Бахмут, ЗСУ, російсько - українська війна, Соледар


Читайте такожКоментарі (0)
avatar