реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Балтійське море нагадує імперський Чернигів

22-Бер-21 438 0.0 0
Міжнародний день Балтийського моря, який відзначається сьогодні, дає мені додатковий привід нагадати про те, що шведською мовою цю внутрішню водойму германських та германізованих народів називають Östersjön, що можна перекласти українською ( у тому числі) як "східне озеро" - балтськими для шведів є культури колись союзних їм та нам загадкових та не надто балакучих світловолосих та світлооких племен.

Ми, наразі, не маємо виходу до цього моря й можемо дихати їм хіба що крізь ті гавані, які польська підлість відібрала у німців та крізь вузьке віконце древньої Клайпеди, у якій наразі місцеві відуни воскрешають язичницьку сувору Прусію. Перетнувши це море, до нас прибули засновники нашої імперії, нашої державності та нашої воїнської культури, у яких ми позичили барви для нашого прапора, долучивши до них язичницького Сокола, що полює - ми й досі клянемо "варязьку спадщину", але без неї нас би не було, як не було би нас без благословенної литовської реконкисти, що відігнали чингисханових песиголовців за Дніпро й за Ворсклу.

Це море озивається до нас холодними та солоними північними снігами Сіверщини, рипінням щоглових сосон в імперському Чернігові, поліськими та галицькими потоками, що вперто прямують на північ крізь кромішні пущі, бурштновим присмерком у припортових церквах Риги, Гелсінгфорса та Стокгольма, кожна з яких нагадує випотрошене китове черево. Зі святом, панове.

Ігор СКРИПНИК


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Україна - Литва, Ігор Скрипник, Балтика, Чернігів


Читайте такожКоментарі (0)
avatar