Головна › Новини › Анонси подій
8 квітня Сергій Жадан зустрінеться з читачами в Чернігові
23-Бер-15 994 0.0 0
Презентації нової книжки поета, письменника і перекладача Сергія Жадана «Життя Марії» упродовж березня-травня відбудуться у 33 містах України, 8 квітня автор відвідає Чернігів. Він зустрінеться зі студентами ЧНПУ ім.Т.Шевченка (вхід – вільний), відповість за запитання журналістів у медіа-центрі «Моє місто», почитає вірші в актовій залі гот. «Профспілковий» (вул. Шевченка, 105, вхід – 40 грн.).

Цей тур організовує Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ у рамках проекту «Війна та культура: діалог ворогів», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». За словами Сергія Жадана, подібні заходи важливі насамперед тому, що змінилась країна, змінилось повітря. «У ньому надто багато швів та розривів. Їх потрібно чимось заповнювати. Можна спробувати заповнити їх віршами». Частина коштів, зібраних під час туру, буде передана на потреби АТО.

«Життя Марії» – нова книжка віршів та перекладів, що містить 80 текстів: 60 віршів Жадана і 20 перекладів поезій Чеслава Мілоша. «Ця книжка про любов і ненависть. Вона особлива тим, що писалась як щоденник за доволі короткий термін. Відрізняється особливо контрастним поєднанням внутрішнього та зовнішнього, світлого та темного», - говорить С.Жадан.

Як зазначає редактор видання Олександр Бойченко, «найлегше заняття в часи війни – ненавидіти чужих. Найважче – досягати порозуміння. Навіть зі своїми. Але треба намагатися, інакше війна ніколи не закінчиться. А щоб порозумітися, необхідно розмовляти. З ким завгодно, як завгодно і про що завгодно. Головне – не втрачаючи людяності, тобто любові й уваги. У поетичній збірці «Життя Марії» Сергій Жадан розмовляє про найдорожчі листи і спалені мости, втрачені місця і зруйновані міста. Розмовляє римованими віршами й верлібрами, власними і перекладеними словами. Розмовляє зі своїми й чужими, зі святими й не дуже, з убитими військовими і живими біженцями, з Рільке, Мілошем і, звісно, з нами. Щоб врятувати – якщо не нас, то хоча би наших дітей».

Книжка проілюстрована знімками, зробленими Сергієм Жаданом та харківським дизайнером Іллею Павловим.
Партнери проекту: Міжнародний фонд «Відродження», Польський інститут у Києві, Paul Celan Literaturzentrum у м.Чернівці, Польський Інститут Книжки
Інформаційні партнери: «Українська правда», HromadskeTV, Громадське радіо, журнал «Країна», «Газета по-українськи», Gazeta.ua.

Довідково про С.Жадана: автор романів «Депеш Мод», «Ворошиловград», «Месопотамія» поетичних збірок «Цитатник», «Ефіопія» та інших. Його літературні твори одержали національні та міжнародні нагороди, були перекладені тринадцятьма мовами, зробивши С.Жадана одним з найвідоміших сучасних українських письменників. Жадан є також активним організатором літературного життя України (з 2000 року — віце-президент Асоціації українських письменників), учасником мультимедійних мистецьких проектів, організатором громадських акцій.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Месопотамія, Ворошиловоград, українська література, Сергій Жадан


Читайте такожКоментарі (0)
avatar