Керовані інфекції
Унаслідок контакту зі збудниками інфекцій (мікробами чи вірусами) у людини формується тимчасовий або постійний імунітет. Імунопрофілактика дозволяє виробити імунітет до контакту зі збудниками, тобто уникнути захворювання.
Імунізація є одним із пріоритетних напрямків діяльності системи охорони здоров’я України. Вона показала себе ефективним засобом контролю керованими інфекціями. Проведення імунопрофілактики регламентується Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», в якому в статті 12 ідеться про профілактичні щеплення. Захист населення від інфекційних хвороб належить до національної безпеки.
Новий календар щеплень створює можливості для максимально безпечного проведення вакцинації. Він є наближеним до західних календарів щеплення, що забезпечує профілактику завезення інфекційних хвороб в Україну.
У наш час перелік важких інфекцій, які можна контролювати засобами імунопрофілактики, поступово збільшується. Для ефективної боротьби з інфекціями необхідним є проведення профілактичних засобів у всіх країнах, охоплення щепленням не менше 95% дитячого населення.
Останніми роками знову поширюється кампанія проти вакцинації в засобах масової інформації. До неї часто приєднуються лікарі нетрадиційної медицини, які розповсюджують різні чутки про щеплення. Більшість молодих батьків не бачили захворювань, проти яких проводять вакцинацію, що є і доказом успішності вакцинопрофілактики.
Таким чином, можемо вважати, що імунопрофілактика є одним з великих досягнень у медицині, оскільки допомагає не допустити розвитку інфекційного захворювання, а якщо і хворіти, то в легкій формі, що в свою чергу забезпечує мінімальний ризик ускладнень, спокій батьків за здоров’я своєї дитини.
Сьогодні є великий вибір вакцин, а краще звернутися до свого лікаря і отримати кваліфіковану консультацію.
Тетяна СЕМЕШКО, лікар-інфекціоніст Чернігівської міської поліклініки № 1
Коментарі (0) |